українська російська англійська
Ігор Уманський: Пакет реформ дозволить уніфікувати підходи і визначити єдині правила гри у податковій та соціальній сферах
24.12.2014 | 20:29
Прес-служба Міністерства фінансів

24 грудня після засідання Уряду відбувся брифінг Першого заступника Міністра фінансів України Ігоря Уманського, під час якого він роз’яснив журналістам пакет реформ, на яких буде будуватися політика наступного року.

Як зазначив Ігор Уманський, наразі документи вже спільно опрацьовуються урядовцями та народними депутатами у профільних комітетах Верховної Ради. Зокрема, це стосується блоку податкових реформ, блоку міжбюджетних відносин, цілої низки спеціальних питань, дерегуляторної політики тощо.

«На наше глибоке переконання, реалізація цього пакета законодавчих ініціатив дозволить вийти на зовсім іншу систему відносин як держави і бізнесу, так і держави і громадян. Результатом прийняття пакета реформ, який запропонував Уряд, є проект Закону про Державний бюджет, який також вчора був представлений у Верховній Раді.  Я сподіваюся, що розмови вже перейдуть від політичних до більш конструктивних», - заявив Перший заступник Міністра фінансів.

Як запевнив урядовець, комплексні зміни до законодавства у царині податкової та соціальної політики дозволять уніфікувати підходи і визначити єдині правила гри у сфері, як податкового навантаження, так і в сфері реалізації державою своїх зобов’язань.

«Безумовно, не всі ці новації можуть з першого погляду бути сприйняті. Але якщо спокійно подивитися на цю логіку, ми маємо усвідомлювати, що не має бути в податковій системі режиму виключення, не має бути преференцій до тих чи інших груп, напрямів, галузей тощо. Мають бути єдині правила, які не передбачають за рахунок виключень формування додаткового прибутку або можливостей для будь-кого з учасників цих відносин», - розповів Ігор Уманський.

Так, він зазначив, що, наприклад, у соціальній сфері було багато і політичних спекуляцій, і пересмикувань, і відвертої дезінформації. Тому, як розповів Перший заступник Міністра фінансів, розробляючи зміни до законодавства, Уряд притримувався простої логіки – держава має надавати пільги і забезпечувати соціальний захист у повному обсязі, як це передбачено чинною нормативною базою.

Разом з тим, підхід має бути диференційований з огляду на доходи людей і сімей.

Ігор Уманський на простому прикладі пояснив, яким чином будуть нараховуватися пільги на сплату компослуг: «Я особисто, наприклад, маю пільгу як чорнобилець на сплату комунальних послуг, і при цьому маю можливість забезпечити в повному обсязі, виходячи з моїх доходів, сплату цих комунальних послуг, я маю їх платити. Якщо доходи мої та моєї сім’ї не дозволяють це зробити, в цьому випадку держава має дати мені у відповідний спосіб допомогу для того, щоб  ці послуги були сплачені».

 

 

 

версія для друку