українська російська англійська
Трансфертне ціноутворення - світова практика для зупинення витоку грошей з держави
24.12.2014 | 20:45
Прес-служба Міністерства фінансів

Перший заступник Міністра фінансів України Ігор Уманський під час брифінгу у Будинку Уряду розповів про зміни до Закону про трансфертне ціноутворення, що внесений на розгляд Верховної Ради.

Так, він пояснив, що трансфертне ціноутворення – це основний інструмент, який за допомогою аналітичних механізмів та механізмів контролю дає державі можливість отримати відповідний обсяг податків з компаній та бізнесу, котрі намагаються вивести прибутки за межі країни. За словами Ігоря Уманського, ця практика є ефективною в усьому світі. 

З тією ж метою було представлено податкову ініціативу по денонсації Угоди з Кіпром. При цьому урядовець пояснив: «Неважливо, через яку країну, через  які податкові або інші режими працює суб’єкт господарювання в Україні. Його податкові зобов’язання мають визначатися і аналізуватися за допомогою цілої низки методів, і світ вже має практику з приводу цього. Ми уніфікуємо наше законодавство до цих підходів».

Крім того, пропонується підвищення рентних платежів на основні ресурсні складові, які, в тому числі, формують надприбутки по фінансово-промислових групах, також мають бути скасовані пільги зі сплати податку на прибуток та ПДВ.

 

версія для друку