українська російська англійська
НКЦПФР затвердила норми щодо запобігання порушень прав інвесторів на території проведення АТО
25.12.2014 | 15:03
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) прийняла рішення «Щодо запобігання порушень прав інвесторів та вжиття заходів з уникнення ризиків при провадженні професійної діяльності на території проведення антитерористичної операції» на одному з останніх своїх засідань у грудні 2014 року.

«Комісія обговорила з профучасниками ринку та профорганізаціями положення документа, й було досягнуто компромісу. Тож, після набрання чинності цим рішенням НКЦПФР має протягом семи днів сформувати Перелік учасників фондового ринку із зони антитерористичної операції (АТО), на яких поширюється дія цього документа щодо заборони здійснювати будь-які правочини щодо цінних паперів та інших фінансових інструментів до вчинення заходів щодо тимчасової або постійної зміни місцезнаходження», – розповіла Ірина Устенко, директор департаменту регулювання діяльності торговців цінними паперами та фондових бірж НКЦПФР.

Нагадаємо, що Комісія провела роботу з дослідження законодавства України з питань заходів для забезпечення підтримки суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення АТО в Донецькій та Луганській областях. За результатами такого дослідження Комісія розробила прийнятий нині документ, що урегульовує норми здійснення діяльності торговцями цінними паперами, компаніями з управління активами (КУА), корпоративними інвестиційними фондами (КІФ) та координує роботу як самої Комісії, так і інших профучасників фондового ринку у частині співпраці з ліцензіатами із зони АТО.

Зокрема, документ передбачає створення регулятором відкритого та доступного для ознайомлення усім зацікавленим особам електронного Переліку учасників фондового ринку із зони АТО, на яких поширюватиметься дія цього рішення. Передбачено, що такий Перелік Комісія після прийняття відповідного рішення має опублікувати на власному офіційному сайті та в офіційних друкованих виданнях. При цьому і торговцям цінними паперами, і КУА, які не змінили свого місцезнаходження з зони АТО на підконтрольну українській владі територію, заборонятиметься вчиняти будь-які правочини щодо цінних паперів та інших фінансових інструментів до тих пір, поки вони не змінять своєї реєстрації та не нададуть Комісії відповідні документи, які засвідчать це. А також КІФам, які провадять свою діяльність на території проведення АТО, заборонятиметься вчиняти будь-які правочини, крім тих, що пов’язані зі зміною місцезнаходження.

Більше того, торговцям цінними паперами з території поза межами зони АТО, АР Крим і м. Севастополя, а також фондовим біржам, Розрахунковому центру і депозитарним установам пропонується заборонити провадити діяльність за участі профучасників з підготовленого комісією Переліку.

Наразі документ відправлено на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України, після чого його чекає публікація в офіційному виданні. Пройшовши ці етапи, документ набере чинності.

 

версія для друку