українська російська англійська
Гуманітарна допомога, яка вирушила у східні регіони об'єднала всю Україну заради благородної мети - допомогти своїм співвітчизникам, - С. Бочковський
25.12.2014 | 15:32
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Напередодні новорічних святкувань, держава потурбувалася про те, аби в кожній домівці на Сході України також панувала атмосфера свята. Сьогодні, за дорученням Президента України та Уряду, у Донецьку та Луганську області рятувальниками  було відправлені 26 вантажівок гуманітарної допомоги: 20 вантажівок – з міста Харкова та 6 вантажівок – з Павлограду Дніпропетровської області.

Відправку допомоги з Харкова особисто контролювали Віце-прем'єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, уповноважений Президента України з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, народний депутат України Ірина Геращенко та Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський.

За словами Віце-прем’єр-міністра України Геннадія Зубка, частина гуманітарної допомоги, яка сьогодні відправилася до міст Краматорська та Сєверодонецька, буде роздана місцевим жителям. Іншу ж частину рятувальники передадуть органам місцевої влади, які наразі вирішують питання доставки продуктів харчування для людей, які проживають на підконтрольні бойовикам території, та в соціальні заклади, які нині там функціонують.

«Українська влада не може лишатися осторонь проблем, які спіткали мирне населення на територіях, що тимчасово підконтрольні бойовикам. Саме тому цих людей забезпечують і теплом, і електроенергією. А сьогодні влада направила їм продукти  харчування та товари першої необхідності. І це не єдиноразова допомога, такі гуманітарні вантажі надходитимуть на Схід постійно», - зазначив Геннадій Зубко.

Особливу подяку Віце-прем’єр-міністр висловив Голові ДСНС України Сергію Бочковському та рятувальникам, які протягом всього часу конфлікту на Сході України забезпечують безперебійну роботу з надання всебічної допомоги мирному населенню.

«За останні п’ять місяців рятувальники своєю наполегливою працею дійсно підтвердили девіз Служби порятунку – «Запобіти, врятувати, допомогти». Я особисто бачив, як працівники ДСНС першими вирушили відновлювати зруйновані терористами звільнені міста Донбасу. Вони розбирали завали, розміновували території, доставляли і продовжують доставляти гуманітарну допомогу. Кожен українець бачив роботу рятувальників. Своїм патріотизмом та професійністю Державна служба України з надзвичайних ситуацій підтвердила здатність оперативно реагувати та діяти в складних надзвичайних ситуаціях, що потребують миттєвих рішень», - сказав Геннадій Зубко.

Уповноважений Президента України з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі Ірина Геращенко, від імені Президента України, також висловила щиру вдячність Голові Служби Сергію Бочковському та рятувальникам за ту роботу, яку вони щодня виконують заради зміцнення своєї Батьківщини.

У свою чергу, Голова ДСНС України Сергій Бочковський, зазначив, що гуманітарна допомога для мирних жителів Донбасу, була зібрана рятувальниками у найкоротші терміни. Співробітники ДСНС, жителі регіонів України, благодійні та волонтерські організації, сільськогосподарські та фермерські підприємства – всі долучилися до збору гуманітарної допомоги. Таким чином, від кожної області на Схід сьогодні вирушило по одній вантажівці продуктів харчування.

«Ми постійно доправляємо гуманітарну допомогу у східні регіони України. Проте цей гуманітарний вантаж дійсно є особливим. Окрім того, що він був зібраний буквально за декілька днів, цей гуманітарний вантаж об’єднав всю Україну заради благородної мети – зробити все можливе, аби люди відчули нашу підтримку та турботу. У цих вантажівках не лише продукти харчування, але й частинка тепла кожного українця та справжній дух новорічних свят. Для малечі, крім солодощів, ми підготували особливий подарунок – ялинки, аби у кожній домівці на Сході також панувала святкова атмосфера”, - зазначив Сергій Бочковський.

Голова Служби також щиро подякував харківським рятувальникам за патріотизм, віддану та наполегливу працю у надзвичайно складних умовах. За словами Сергія Бочковського, харківські рятувальники є форпостом гуманітарної боротьби з тероризмом, оскільки вже неодноразово саме з Харкова на Схід вирушали гуманітарні вантажі. Саме тому, за значний особистий внесок у проведенні заходів щодо зустрічі внутрішньо переміщених осіб, які прибувають із районів проведення АТО, супроводження гуманітарного вантажу, будівництва стаціонарних транзитних містечок із будинків модульного типу та сумлінне виконання службових обов'язків Голова Служби присвоїв спеціальні звання на один ступень вище, в тому числі достроково, шістьом рятувальникам Харківського гарнізону та нагородив ще шістьох рятувальників відомчими грамотами.

Нагадаємо, сьогодні на Схід України вирушили 26 вантажівок гуманітарної допомоги (326 тонн на загальну суму майже 2 млн. грн.). Перша колона – з міста Павлоград Дніпропетровської області у кількості 6 машин попрямувала до Краматорська Донецької області. Дві колони вантажівок, а це 20 машин, вирушили з Харкова. Зокрема,  6 машин у місто Сєверодонецьк Луганської області. Ще одна колона – 14 машин на чолі з Головою Служби  Сергієм Бочковським вирушила до Краматорська.

 

Відео для ЗМІ: ftp://194.0.148.98/Dlya%20ZMI/Gymanitarna%20dopomoga_25.12.14/

 

версія для друку