українська російська англійська
ВП "Шахта "Південнодонбаська № 3 ім. М.С. Сургая" буде повернутий до роботи та виконає соціальні зобов'язання перед шахтарями
25.12.2014 | 18:00
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

ВП «Шахта «Південнодонбаська № 3 ім. М.С. Сургая» належало до ДП «Донецька вугільна енергетична компанія», діяльність якого припинено.

Враховуючи, що ВП «Шахта «Південнодонбаська № 3 ім. М.С. Сургая» розташовано на території, яка контролюється української владою, Міністерством видано наказ про виведення зазначеної шахти зі складу ДП «Донецька вугільна енергетична компанія» та її безпосереднього підпорядкування Міненерговугілля.

Нове підприємство було зареєстровано 4 грудня 2014 року. Керівником підприємства призначено Одинцова Д.О.

На сьогодні Міністерство вживає заходів щодо передачі цілісно-майнового комплексу, активів та зобов’язань, у тому числі заборгованості із заробітної плати та її виплати шахтарям ВП «Шахта «Південнодонбаська № 3 ім. М.С. Сургая», новоствореному підприємству для забезпечення повноцінного функціонування шахти, відвантаження вугільної продукції на українські ТЕС для забезпечення енергетичної безпеки країни.

Становище, в якому опинилося підприємство та його колектив, зумовлене кількома об’єктивними обставинами:

-          діями колишнього керівника ДП «ДВЕК» Потапенка О.О., який зрадив Україну та став першим заступником Міністра з ПЕК, так званої ДНР, та всіляко перешкоджав здійсненню перереєстрації підприємства із зони АТО на територію, підконтрольну українській владі;

-          бюрократичним ставленням державного реєстратора до виконання своїх обов’язків, що призвело до довготривалої процедури реєстрації нової юридичної особи ДП «Шахта «Південнодонбаська № 3 ім. М.С. Сургая», яке мало стати правонаступником усіх прав та обов’язків ВП «Шахта «Південнодонбаська № 3 ім. М.С. Сургая»;

Міненерговугілля змушене було звернулося до Міністерства юстиції України та за його сприяння прискорити вирішення цього питання.

-          неконструктивною позицією профспілкової організації шахти щодо створення нової юридичної особи.

Проте Міністерство разом із керівником ДП «Шахта «Південнодонбаська № 3 ім. М.С. Сургая» Одинцовим Д.О. здійснює необхідні заходи з метою повернення підприємства до роботи та виконання усіх соціальних зобов’язань перед шахтарями.

Довідково

На виконання Указів Президента України Петра Порошенка від 14.11.2014 № 875/2014 та № 876/2014 Міністерством енергетики та вугільної промисловості України наказом від 25.11.2014 №841 припинено діяльність ДП «Донецька вугільна енергетична компанія», до складу якої входить ВП «Шахта «Південнодонбаська № 3 ім. М.С. Сургая».

 

 

версія для друку