українська російська англійська
Заходи зі стабілізації платіжного балансу застосовуються у чіткій відповідності до Генеральної угоди про тарифи й торгівлю, - Валерій Пятницький
26.12.2014 | 16:02
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Заходи зі стабілізації платіжного балансу України відповідають нормам статті 12 Генеральної угоди про тарифи й торгівлю (ГАТТ) 1994 року. Про це заявив радник Прем'єр-міністра України Валерій Пятницький на брифінгу в Будинку Уряду 26 грудня 2014 року.

Він наголосив, що закиди щодо невідповідності заходів зі стабілізації платіжного балансу України нормам СОТ безпідставні. «Ці заходи (balance of payments measures (гаранти платіжного балансу)) є абсолютно чіткими нормами, які діють в рамках угод СОТ: є статті 12, 18 Генеральної угоди про тарифи й торгівлю, а щодо фінансових питань - є ще стаття 18 ГАТТ», - наголосив Валерій Пятницький.

Він нагадав, що Україна вже має певний досвід застосовування таких заходів, з яких держава зробила відповідні висновки у запропонованих на розгляд Парламенту законопроектах.

За його словами, після ухвалення Верховною Радою рішення про підняття імпортних мит для стабілізації платіжного балансу, Україна упродовж 30 днів повинна звернутися до Світової організації торгівлі (СОТ): «Наступні наші кроки, якщо буде прийнято ці законопроекти, - нотифікація Світової організації торгівлі. Це повинно відбутися протягом не довше, ніж 30 днів після прийняття відповідних заходів, і протягом не довше, ніж протягом 4-ох місячного періоду повинні відбуватися консультації в рамках комітету з платіжного балансу СОТ».

Валерій Пятницький також зазначив, що всі ці дії відбуватимуться у тісній консультації з Міжнародним валютним фондом: «Важливо, що це постійні консультації з МВФ, який є учасником усіх етапів, є спостерігачем у СОТ і робить окрему доповідь, у якій чітко визначає свою позицію і або підтверджує, або спростовує ті обставини, які призвели до застосування цих заходів», - наголосив він.

Нагадаємо, що Верховна Рада прийняла за основу розроблений Урядом законопроект «Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті ХІІ Генеральної угоди про тарифи й торгівлю 1994 року», яким пропонується для поліпшення платіжного балансу України ввести на рік з 1 січня додатковий збір на всі імпортні товари в розмірі 5-10%.

Верховна Рада України ухвалила за основу проект закону про внесення змін до Митного кодексу України (щодо стабілізації платіжного балансу). Законопроектом пропонують: включити додатковий імпортний збір до особливих видів мита; визначити, що додатковий імпортний збір встановлюється окремим законом і справлятиметься незалежно від інших видів мита на умовах, визначених цим законом; звільнити від оподаткування особливими видами мита товари гуманітарної, міжнародної технічної допомоги, товари, що ввозяться Глобальним фондом для боротьби зі СНIДом, туберкульозом і малярією в Україні.

 

версія для друку