українська російська англійська
МОЗ України залучило гуманітарну допомогу на суму понад 40 мільйонів гривень
26.12.2014 | 17:36
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

МОЗ України залучило гуманітарну допомогу на суму понад 40 мільйонів гривень. Основними постачальниками допомоги стали ВООЗ, Уряд Грузії, Фонд народонаселення ООН в Україні та вітчизняні виробники.

Для поліпшення ситуації із забезпеченістю населення лікарськими засобами та виробами медичного призначення за останні два місяці МОЗ України залучило гуманітарної допомоги від ВООЗ, Уряду Грузії, Фонду народонаселення ООН в Україні та інших міжнародних організацій на загальну суму 10 806 948,49 грн. Про це під час брифінгу в КМУ про підсумки проведення державних закупівель у 2014 році повідомив Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі.

Зокрема, як доповів Міністр, Урядом Грузії було надано ліки, інсуліни, вакцини, вироби медичного призначення та витратні матеріали для проведення апаратного гемодіалізу на загальну суму понад 5 млн. грн. Всесвітня організація охорони здоров’я надала лікарські засоби та вироби медичного призначення у вигляді акушерських наборів та міжвідомчих медичних наборів для невідкладної допомоги на загальну суму понад 3,5 млн. грн., а також вкрай необхідні 300 000 доз правцевого анатоксину на суму понад 260 тис. грн. Фірма «АстраЗенека ЮК Лімітед» (Великобританія) надала сучасні препарати для знеболення та антибіотики на загальну суму 1 млн. 217 тис. грн. Фонд народонаселення ООН надав ліки та вироби медичного призначення у вигляді міжвідомчих медичних наборів для невідкладної допомоги на загальну суму понад 820 тис. грн.

Окрім того, вітчизняні фармвиробники також взяли активну участь у наданні благодійної допомоги для потреб АТО, закупивши медпрепарати на загальну суму 466 тис. грн. Загалом, за словами Міністра, МОЗ України залучив гуманітарної допомоги від різних благодійників на суму понад 40 млн. грн.

Олександр Квіташвілі також повідомив, що протягом грудня-січня Глобальним  Фондом буде здійснено поставку дитячих форм ліків для ВІЛ-інфікованих дітей та протитуберкульозних препаратів 2-ої черги на загальну суму 6,6 млн. доларів США. А згодом, завдяки допомозі бюро ВООЗ в Україні, через ЮНІСЕФ буде закуплено вакцини на 3,5 млн. канадських доларів.

 

 

 

версія для друку