українська російська англійська
Держводагентством узгоджено оптимальні режими роботи дніпровських та дністровських водосховищ на січень 2015 року
30.12.2014 | 11:25
Прес-служба Державного агентства водних ресурсів

29 грудня 2014 року у Держводагентстві відбулося засідання Міжвідомчої комісії з узгодження режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на січень 2015 року, у якому взяли участь представники Держводагентства, Мінагрополітики, ДСНС, ДП НЕК «Укренерго», ПАТ «Укргідроенерго», Укргідрометцентру, Центральної санепідстанції, ДП «Укрводшлях», Дніпровського БУВР та ДП «Енергоринок».

Під час зазначеного засідання було розглянуто інформацію Укргідрометцентру щодо прогнозу водності в басейнах Дніпра та Дністра у січні 2015 року та пропозиції учасників Міжвідомчої комісії щодо режиму роботи дніпровських та дністровських водосховищ у січні 2015 року.

Виходячи з гідрометеорологічної і водогосподарської обстановки на Дніпрі, гідрологічного прогнозу на січень, розрахунків АСУБ-Дніпро та з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, безпечних умов життєдіяльності населення, раціонального використання гідроенергетичного потенціалу каскаду, були встановлені оптимальні режими роботи дніпровських водосховищ на січень 2015 року, зокрема:

По Київському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 лютого середньодобовий рівень води у водосховищі має бути в межах 102,10-102,00 м БС. Добове регулювання потужності Київської ГЕС обмежується коливанням рівнів води біля Києва не більше ніж 0,8 метра.

По Канівському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Рівень води у верхньому б’єфі водосховища на 1 лютого має бути в межах 91,45-91,35 м БС.

По Кременчуцькому водосховищу ГЕС працює на притокових витратах та за рахунок поступового спрацювання водосховища. Станом на 1 лютого рівень води у водосховищі має бути в межах 78,50-78,40 м БС. З урахуванням гідрологічної та енергетичної складової, при необхідності, режим роботи буде відкориговано у ІІ декаді січня.

По Дніпродзержинському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 м3/с по санітарних умовах м. Дніпропетровська.

По Дніпровському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах.

По Каховському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 лютого рівень води у водосховищі має бути в межах 15,40-15,30 м БС.

Крім цього, з огляду на гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку в басейні Дністра, комісією запропоновано для забезпечення водоспоживачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра здійснювати рівномірний пропуск у нижній б’єф витратами 120-130 куб. м/с. Режим пропуску дощових паводків встановлювати у робочому порядку в кожному окремому випадку. Рекомендовано закладам Державної санепідслужби забезпечити згідно з режимом спостережень постійний контроль за якістю води у Дністровському водосховищі та санітарним станом у зонах питних водозаборів. Про зміни якісного стану води інформувати Держводагентство, Мінприроди, Держсанепідслужбу та інших заінтересованих учасників водогосподарського комплексу Дністра.

 

 

версія для друку