українська російська англійська
Треба забезпечити електроенергією підприємства з постійним циклом виробництва, - Олексій Павленко
30.12.2014 | 13:57
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА

«Важливо безперебійно забезпечувати електроенергією підприємства АПК, особливо з постійним циклом виробництва»,-  заявив Міністр Олексій Павленко під час селекторної наради з керівниками агропромислових департаментів при обласних держадміністраціях.

Окремо він зупинився на питанні обов’язкового узгодження вимушених відключень від електрики підприємств АПК у зв‘язку із складними погодними умовами.

 «Підприємствам, особливо тим, які мають безперервний технологічний процес,  маємо забезпечити нормальні умови роботи. Наголошуємо, щоб у кожній області було узгоджено графік режимів і формат співпраці між нашими профільними підрозділами та виробниками», - підкреслила заступник Міністра з питань євроінтеграції Владислава Рутицька. Відключення електроенергії найбільше впливають на стан роботи тваринницьких комплексів, птахофабрик, переробних підприємств, оскільки там втрати продукції внаслідок відключень у кілька разів перевищують вартість недотриманої енергії.

Заступник Міністра палива та енергетики України Олександр Светелік відзначив високий рівень оплати за поставлену електрику. «Агропромисловий комплекс завжди був дисциплінованим щодо сплати послуг. І нині у деяких регіонах України отримано навіть авансові платежі». Також Светелік закликав до економії електрики, тісної співпраці на місцях користувачів та постачальників електричного струму.

Керівники агропромислових департаментів при обласних держадміністраціях поінформували, що останніми днями не було вимушених відключень підприємств АПК, не пов‘язаних із складними погодними умовами. Наразі, окрім деяких районів, знеструмлених негодою, всі підприємства галузі забезпечені електричним струмом.

Голова Гідрометцентру України Микола Кульбіда повідомив учасникам наради про подальше зниження температури у найближчі два дні. Загалом січень 2015 року очікується на 2-4 градуси тепліше від середньостатистичних даних. Було прийнято рішення утворити при облдержадміністраціях робочі групи з питань енергопостачання підприємств агропромислової галузі.

 

версія для друку