українська російська англійська
Ігор Уманський: У нас є підстави з оптимізмом дивитися в майбутнє
31.12.2014 | 11:00
Прес-служба Міністерства фінансів

«Я думаю, що ми пережили, напевно, найскладніший рік. І у нас є підстави з оптимізмом дивитися в майбутнє. Думаю, що наступний рік буде важким, але буде і «просвіт», - зазначив Перший заступник Міністра фінансів Ігор Уманський 30 грудня під час прямого ефіру на ТРК «Україна» у програмі «События». - Ми зобов’язані зробити все, щоб ситуація покращилася».

За словами Ігоря Уманського, підстави для оптимізму є, і це не лише прийняття бюджету на 2015 рік – він є результатом плідної роботи.

«Ми прийняли цілий пакет законів, в тому числі, зміни до Податкового і Бюджетного кодексів, новий закон про єдиний соціальний внесок, цілу низку законів, які дозволили нам сформувати бюджет і визначити нові правила гри на фінансовому ринку і у системі взаємовідносин держави і бізнесу, держави і населення», - пояснив Перший заступник Міністра фінансів.

На думку урядовця, прийнятий бюджет не є бюджетом виживання, і переглядати свої кошториси потрібно буде в основному великим платникам податків, в тому числі великі фінансово-промисловим групам. Незахищені верстви населення відповідно до прийнятих законів та бюджету не постраждають.

Ігор Уманський також розповів про податок, який зараз найбільше обговорюється – податок на нерухомість: «У нас на сьогоднішній день нерухомість - квартири і будинки –– є предметом оподаткування. Що змінилося? До даної бази оподаткування додали ще й комерційну нерухомість. При цьому зроблено цілий ряд винятків. По суті, додатково оподатковуватися будуть офісні приміщення, торгові зали та інша комерційна нерухомість. Промисловість, ринки, МАФи – не є предметом оподаткування. При цьому, важливо відзначити, що податки збираються до місцевих бюджетів і місцеві ради визначають ставку від 0 грн. до 24 грн».

Коментуючи ситуацію із інфляцією, Перший заступник Міністра зазначив, що говорити про наближення до 20% є безпідставним. При розрахунку бюджету було закладено інфляцію 13,1%.

«Якщо ми на рівні як держави, так і наших зовнішніх партнерів знаходимо взаєморозуміння, і ті гроші, на які ми розраховуємо, надійдуть в Україну, я думаю, що і 13,1% може бути завищеними прогнозом. А ситуація на валютному ринку повинна заспокоїтись тому, що будуть поповнені резерви Національного Банку, і платоспроможність як державного сектору, так і Національного Банку буде забезпечена. І, безумовно, ми активно включимося в процес змін в регуляторну та нормативну базу, яка стосується фінансових ринків. Думаю, що в цьому відношенні нам потрібна велика робота, і  я впевнений, що в результаті курс гривні зміцниться», - заявив Ігор Уманський.

версія для друку