українська російська англійська
Олексій Павленко зустрівся з Послом США в Україні Джеффрі Пайєттом
06.01.2015 | 15:46
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Міністерство аграрної політики та продовольства насамперед сфокусовано на дерегуляцію. У державному управлінні є багато функцій, що дублюються, зокрема, у ліцензуванні, сертифікації тощо. Маємо покращити умови ведення бізнесу і зробити всі процедури прозорими.

Про це сказав Міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко під час зустрічі з Послом США Джеффрі Пайєттом, що відбулася 6 січня.

Нині проводиться інтенсивна діяльність у робочих групах, сформованих із фахівців Мінагрополітики та представників Європейської Комісії, США, експертів різних міжнародних організацій, для напрацювання питань, пов’язаних із дерегуляцією галузі.

Міністр аграрної політики та продовольства України розповів про реформування відомства, яке він очолює. У цьому контексті проводяться консультації з іноземними фахівцями, зокрема з США, для запозичення досвіду та кращих практик управління. 

«Ми контактуємо зі Світовим банком із розрахунком отримувати поради, а також з Міжнародною організацією зі стандартизації щодо аналітики аграрного сектора. Щоб  бачити, що потрібно робити, до чого йти і яким буде аграрний сектор у майбутньому. На якій продукції фокусуватися, на які ринки звертати увагу, які сфери є найбільш інвестиційно привабливими», - розповів Олексій Павленко.

Він звернув увагу Джеффрі Пайєтта, що наразі для Міністерства одним із першочергових завдань є «боротьба з корупцією, а це – дерегуляція, ефективні управлінці та приватизація».

Проводиться велика робота з державними підприємствами, що знаходяться у сфері управління Мінагрополітики. Відбулася низка звільнень неефективного менеджменту. Далі буде здійснюватися робота з поліпшення середовища на цих підприємствах для подальшого їх розвитку. Співрозмовники порушили також питання приватизації, яка обов’язково буде проводитися на чесних і прозорих умовах, де кожний охочий матиме доступ до торгів.

Йшлося і про укладання нових міжнародних контрактів, і збереження існуючих, оскільки це імідж держави загалом.

Щодо земельної реформи Міністр сказав, що «це складне питання і наразі воно дискутується у Верховній Раді». Але, попри це, створено робочі групи, де вносяться пропозиції щодо довгострокового кредитування аграрного сектора, також вирішуються питання: що робити з державною землею, аби вона приносила дохід у бюджет.

Олексій Павленко розповів про діалог з Єврокомісією щодо відкриття європейських ринків: «Сподіваємося, що цього року будуть вирішені питання регуляторні, закрито проблеми, пов’язані з синхронізацією, для виходу нашого продукту на європейський ринок».

Міністр аграрної політики та продовольства України розповів Джеффрі Пайєтту, що проводиться спільна робота з іншими міністерствами. Нині готується пакет реформ, щоб залучити інвестиції в Україну, і «ми розраховуємо, що це буде близько 25 млрд. доларів США». Є амбітний план досягти виробництва аграрної продукції в 100 млн. тонн.

Зі свого боку Посол США Джеффрі Пайєтт привітав здійснені кроки і сказав, що його країна завжди підтримувала Україну і нині готова надавати допомогу для найшвидшого її відродження.

 

версія для друку