українська російська англійська
Перший крок зроблено – скасовані великі пенсії для чиновників, наступний крок – єдиний принцип нарахування пенсій, - Павло Розенко
14.01.2015 | 10:06
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

«Ми зараз маємо шанс змінити не окремі напрями соціальної політики, а всю ідеологію та філософію соціальної політики. Є Коаліційна угода, у якій чітко прописані основні напрями реформування соціальної сфери, є Програма діяльності Уряду, і є 300 народних депутатів, які поставили підписи під цим. Не дивлячись на те, що переговори у Верховні Раді України йдуть важко, проте певний результат вже є, – перший крок у реформуванні системи соціального захисту зроблений. І ми будемо рухатися далі», - на цьому наголосив Міністр соціальної політики Павло Розенко в ефірі «Громадського телебачення» 13 січня 2014 року.

Міністр повідомив, що під час ухвалення Державного бюджету України на 2015 рік перші комплексні рішення з реформування соцсфери були прийняті.

«Зокрема, можна говорити про систему пенсійного забезпечення. Була чітко зафіксована і виконана програма і Уряду, і Коаліційної угоди про необхідність усунення диспропорції великих пенсій і несправедливості, коли є дві різні пенсійні системи: одна – для простої людини, інша – для чиновників. Сьогодні поріг для призначення пенсій для чиновників суттєво зменшений, і фактично при нарахуванні пенсії для прокурора, судді, народного депутата або міністра буде приблизно така ж формула як для інших громадян», - зазначив Павло Розенко.

Міністр роз’яснив, що «ще декілька років тому чиновники отримували пенсію у розмірі 90% від заробітної плати. Сьогодні це вже буде 60%. Якщо у простої людини цей коефіцієнт заміщення від 45% до 50%, то ми вже наближаємося до справедливості у пенсійному забезпеченні. Але це не останній крок».

Наступний крок, за словами Павла Розенка, який буде пропонувати Міністерство соціальної політики, і який зафіксований у Коаліційній угоді, – повна відмова від двох принципів нарахування пенсій. Буде єдиний принцип нарахування пенсій для всіх категорій громадян. Проте, якщо держава захоче виділити якусь професію, то у неї буде така можливість, як в усіх країнах світу, – через систему недержавного пенсійного страхування. 

 

версія для друку