українська російська англійська
У результаті земельних аукціонів на Одещині стартова ціна оренди на земельні ділянки зросла у рази
14.01.2015 | 11:56
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОГО АГЕНТСТВА ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ

У ході конкурентних земельних торгів, що відбулися в Одеській області напередодні новорічних свят, стартова ціна річної орендної плати на земельні ділянки збільшилася в середньому у 1,5 раза. За підсумками торгів вартість оренди зросла із 2,8 млн. грн. до 4,2 млн. грн. Про це повідомляє Головне управління Держземагентства в області.

«Встановлена за результатами аукціонів орендна плата в середньому майже вдвічі перевищила суми, які вносилися до місцевих бюджетів за користування наділами до проведення торгів», – наголосили в землевпорядній службі.

При цьому, наприклад, вартість орендної плати за земельні ділянки у Савранському і Татарбунарському районах перевищила середні результати аукціонів у 2,5 раза та склала відповідно 10,31% та 11,20% від нормативної грошової оцінки наділів. Це утричі вище плати, яка вносилася за користування наділами до реалізації прав оренди за конкурентними механізмами.

Загалом для продажу на аукціонах фахівцями Одещини було підготовлено 141 земельну ділянку. За їх результатами було реалізовано 115 прав оренди на земельні ділянки. Щодо 26 наділів результати торгів анульовано у зв’язку з несплатою переможцями в установлений термін належної суми за придбані права оренди. Гарантійні внески у сумі 43975 грн, внесені переможцями земельних торгів, які не сплатили орендну плату у встановлений строк, перераховано до Держбюджету України.

У Головному управлінні Держземагентства в області зазначили, що річна орендна плата, визначена за результатами торгів, уже надійшла до відповідних сільських, селищних, міських бюджетів. Кошти, витрачені на підготовку та проведення земельних аукціонів повернулися до відповідних місцевих бюджетів. До того ж, у земельних ділянок з’явилися постійні користувачі, які довгі роки поповнюватимуть місцеві бюджети та зберігатимуть родючість землі, наголосили фахівці.

Організатором проведення земельних торгів виступило Головне управління Держземагентства в області, а виконавцем – державне підприємство «Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою».

 

 

версія для друку