українська російська англійська
Під час заходів часткової мобілізації буде дотримано принцип рівномірного навантаження на регіони держави
14.01.2015 | 15:15
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ

13 січня, під час брифінгу в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ», представник Генерального штабу ЗСУ генерал-майор Володимир Талалай повідомив, під час заходів часткової мобілізації буде дотримано принцип рівномірного навантаження на регіони держави.

«Проведення наступних черг мобілізації має на меті забезпечити підтримання укомплектованості угрупувань військ та сил, які виконують завдання згідно з планами оборони, та створити відповідний резерв особового складу для виконання бойових завдань», – зазначив генерал-майор Володимир Талалай, і додав, що згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони України, проведення наступних черг мобілізації передбачається загальною тривалістю 210 діб.

Представник Генерального штабу повідомив, що під час спланованих наступних черг мобілізації призову підлягатимуть ті ж категорії громадян, що й у 2014 році.

«Це громадяни України, які придатні за станом здоров’я, мають військово-облікову спеціальність чи певну спеціальну підготовку для виконання бойових завдань», - зазначив генерал-майор Володимир Талалай.

За його словами, під час проведення заходів часткової мобілізації буде дотримано принцип рівномірного навантаження на регіони держави. Це робиться з метою виключення можливих соціальних загострень у зв’язку з вилученням з національної економіки працездатних громадян. Цей принцип дотримувався у 2014 році.

Генерал-майор Володимир Талалай підкреслив, що відповідно до чинного законодавства України, не підлягатимуть призову за мобілізацією громадяни, які мають трьох і більше дітей, особи, які постійно піклуються про непрацездатних родичів, а також громадяни, які є “заброньованими” (закріпленими) за підприємствами. Також, не підлягають призову за мобілізацією аспіранти і студенти, які навчаються за денною формою навчання.

 

версія для друку