українська російська англійська
На базі Академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного розпочався курс з планування міжнародних військових навчань
14.01.2015 | 15:50
Прес-служба Міністерства оборони

Понад 40 представників Збройних Сил  Грузії, Литовської Республіки, Македонії, Польщі та України відпрацьовують питання щодо порядку планування та проведення багатонаціональних навчань.

Такі курси відбуваються на базі Академії вже третій рік поспіль. Цьогоріч до українських та закордонних армійців долучилися й представники Національної гвардії України. Це зумовлено тим, що віднедавна до виконання різноманітних навчальних завдань у рамках міжнародних навчань залучаються підрозділи і цієї силової структури. 

Традиційно в ролі інструкторів – офіцери Збройних Сил Канади, які мають значний досвід в організації та проведенні подібних міжнародних заходів із підготовки військ, зокрема й в Україні. Очолює канадську делегацію офіцер управління військово-освітнього співробітництва Міністерства оборони Канади майор Крістіан Папіно.

Окремі заняття проходять під керівництвом досвідчених українських офіцерів, які раніше успішно завершили цей курс та неодноразово брали участь у багатонаціональних навчаннях.

З учасниками та інструкторами курсу зустрівся начальник Академії генерал-лейтенант Павло Ткачук, який особисто опікується проведенням подібних заходів у видовому військовому виші. Він наголосив, що міжнародна співпраця у сфері військової освіти є одним із пріоритетних напрямів діяльності навчального закладу.

За програмою курсу, слухачі після низки теоретичних занять повинні на практиці відпрацювати всі етапи планування та організації багатонаціонального навчання. Зокрема, вони розроблятимуть сценарій навчання, відпрацьовуватимуть питання всебічного забезпечення, підготовки району маневрів, координації між сторонами-учасниками тощо. Також в рамках курсу відбудеться низка занять з посадовими особами, які потенційно можуть бути залучені до керівництва багатонаціональними навчаннями.

Після завершення заходу його учасники матимуть можливість застосувати отримані знання під час планування та участі у навчанні  “Репід Трайдент – 2015”, що відбудеться цього року у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Академії, та “Кленова Арка – 2015” – в Литовській Республіці.

версія для друку