українська російська англійська
Україні потрібна підтримка міжнародних партнерів, - Наталія Яресько
14.01.2015 | 17:36
Прес-служба Міністерства фінансів

Міністр фінансів Наталія Яресько позитивно оцінює відносини із міжнародними партнерами і налаштована знайти компроміс та спільну мову з ними. Про це вона заявила в ефірі «Українського радіо».

«Минулий рік був дуже складним для України. 2015-й розпочався з не меншими викликами. У нас досить складна фінансова ситуація, і підтримка міжнародних партнерів потрібна. Ми вже отримали першу підтримку наших партнерів. Європейська комісія прийняла рішення про надання Україні 1,8 млрд. євро. Німеччина - 500 млн. євро, коли ми були разом з Прем'єр-Міністром із офіційним візитом у Берліні. І щойно американський Уряд оголосив про додаткові кредитні гарантії по нашим єврооблігаціям в межах 2 млрд. дол. США», - розповіла Наталія Яресько.

Як зазначила Міністр фінансів, міжнародна допомога – це впевненість іноземних фінансових організацій у тому, що Уряд України діє правильно, а реформи будуть втілюватися у життя. Крім того, є багато причин того, що Україні необхідна допомога. Зокрема, йдеться про значні зобов’язання, взяті Україною на себе за часів колишньої влади. 

«Міжнародні партнери розуміють, що неоголошена війна з Російською Федерацією коштує нам дуже багато. У нас переселенців приблизно 850 тисяч. 20% економіки постраждало: інфраструктура, територія, підприємства. І додатково до цього ми далі фінансуємо і надаємо тепло, газ, світло окупованим територіям, які нам не відшкодовують. За цей опалювальний сезон це приблизно 1 млрд. дол. США. Це коштує нам дуже дорого, але ми боремося за суверенітет, за територіальну цілісність нашої країни. І я думаю, що міжнародна спільнота розуміє це», - зауважила Наталія Яресько.

версія для друку