українська російська англійська
Держенергоефективності розробило механізми державної підтримки енергоефективності в житлових будівлях
15.01.2015 | 14:54
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОГО АГЕНТСТВА З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

Перший заступник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт під час виступу на Вступному семінарі для другої групи міст-партнерів Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» повідомив, що Агентство розробило механізми державної підтримки енергоефективності в житлових будівлях.

«За даними Інституту газу НАН України, в Україні споживання теплової енергії на етапі виробництва можна скоротити до 10%, на рівні транспортування – до 14-20%, на рівні кінцевого споживання – до 50%. Тому заходи з енергоефективності саме в житловому секторі даватимуть найвагомішу економію енергії», зазначив Олексій Корчміт.

У цьому напрямку Держенергоефективності вже розробило механізми державної підтримки енергоефективності в житлових будівлях.  Зокрема, розроблений Агентством проект постанови Кабінету Міністрів України передбачає продовження дії програми відшкодування 20% вартості кредиту на придбання «негазових» котлів. За словами Першого заступника Голови, сьогодні механізм успішно працює, а у зв'язку з підвищенням ціни на газ, попит на альтернативі котли тільки набиратиме оберти.

«Також ми розуміємо, що, окрім невідкладних заходів із заміщення газу, стратегічним завданням є стимулювання зменшення споживання будь-якого виду енергії. Тому термомодернізація - універсальний і довгостроковий напрямок роботи Агентства», відзначив Олексій Корчміт. Він повідомив, що другий механізм передбачає компенсацію 30% суми кредитів для населення на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів, необхідного для здійснення термомодернізації індивідуальних будинків. Перелік обладнання включає вікна із двокамерними енергоефективними склопакетами, теплові насоси, прилади обліку, матеріали для утеплення фасадів тощо. Третій механізм спрямований на компенсацію 40% суми кредиту для ОСББ на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів.

«Агентство передбачає 343,5 млн. грн. на 2015 рік для фінансування широкомасштабної термомодернізації країни. У разі впровадження механізмів ми сподіваємося охопити 134 тис. сімей. Враховуючи, що механізм закладає мультиплікатор державних інвестицій, очікується залучення 1,5 млрд. грн. кредитних ресурсів та співучасті населення», зауважив він.

Відповідний проект постанови Уряду направлено на погодження до Мінрегіону.

 

версія для друку