українська російська англійська
Приватизація розпочнеться після вдосконалення корпоративного управління держкомпаніями та покращення умов ринку, - Айварас Абромавичус
15.01.2015 | 15:54
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Уряд України підходитиме до складного питання приватизації виважено й обережно, з урахуванням досвіду міжнародної практики. На цьому 15 січня наголосив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус під час засідання Верховної Ради. Тож, створення переліку підприємств, які відповідно до проекту Закону України «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» підпадають під приватизацію, не означає, що приватизаційний процес розпочнеться негайно.   

«Цей список не означає одразу початок якоїсь масової приватизації – спочатку ми все «вичистимо», удосконалимо процес і тільки тоді продаватимемо підприємства», - наголосив Айварас Абромавичус.

Він зазначив, що позиція влади зостається незмінною: при загальній переконаності, що держава не є ефективним власником (чому є підтвердження не тільки в Україні, а й у світі),  усе ж зараз не на часі продавати підприємства з державною формою власності. Проте після певної роботи зі зміни корпоративних стандартів і менеджменту підприємств, удосконалення процедури приватизації і за сприятливих умов на ринку можна буде приватизувати держпідприємства.

«Ми вдосконалюємо стандарти корпоративного управління, змінюємо керівників (де потрібно), створюємо інститут незалежних директорів і наглядові ради, а за сприятливих ринкових умов змінюємо процес функціонування Фонду держмайна, даємо можливість державі найняти радника з приватизації - і тільки тоді продавати», - зауважив Міністр.

 

версія для друку