українська російська англійська
Працівники із зони АТО матимуть право брати відпустки на період її проведення, - ВРУ ухвалила відповідні зміни до законодавства
15.01.2015 | 16:16
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Верховна Рада України ухвалила Закон за № 1543 "Про внесення зміни до статті 25 Закону "Про відпустки". Законом надано працівникам, які працюють на території проведення антитерористичної операції, право на отримання відпустки без збереження заробітної плати на весь період проведення такої операції з урахуванням часу, необхідного для повернення на місце роботи після прийняття рішення про її припинення.

Представляючи проект закону, Міністр соціальної політики Павло Розенко зазначив, що на сьогодні склалася ситуація, коли через проведення антитерористичної операції працівники не завжди можуть перебувати на своїх робочих місцях, навіть залишаючись у межах населених пунктів, де відбуваються відповідні бойові дії.

«З моральної точки зору таку відсутність очевидно, що не можна вважати як неявку без поважних причин на робочому місці. Тому з метою збереження трудових відносин між працівником і підприємством Уряд пропонує надати право на прохання працівників надавити їм відпустку без збереження заробітної плати за місцем роботи на території проведення антитерористичних заходів», - підкреслив Павло Розенко.

Міністр повідомив, що, з одного боку, це дасть шанс для того, щоб збереглося робоче місце. З іншого боку, для працівника є можливість зберегти трудовий стаж, який буде зарахований йому при нарахуванні всіх страхових випадків.

Також при голосуванні депутати врахували поправку народного депутата Оксани Продан про те, що роботодавці таких працівників звільняються від сплати єдиного соціального внеску на цей період.

 

версія для друку