українська російська англійська
Держава і громадяни повинні мати контроль за використанням сплачених внесків на соціальне страхування, - Павло Розенко
15.01.2015 | 17:57
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Під головуванням Міністра соціальної політики Павла Розенка відбулася нарада з фахівцями Міністерства щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Міністр підкреслив, що прийняття закону про реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці - це дуже серйозний крок з виконання Коаліційної угоди та Програми діяльності Уряду. Зокрема, передбачено створення Фонду соціального страхування України шляхом об'єднання Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань і Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

«Ми реалізували на законодавчому рівні ідею щодо оптимізації системи соціального страхування шляхом ухвалення відповідного закону. Його ідеологія теж була опрацьована», - зазначив Міністр.

Павло Розенко повідомив, що основні принципи соціального страхування були збережені – це тристороннє партнерство, співпраця між роботодавцями, профспілками та державою.

«З іншого боку, зроблені суттєві кроки щодо прозорості діяльності Фонду соціального страхування. Адже люди та роботодавці сплачують внески, і всі хочуть мати гарантію, що ці кошти належним чином прозоро використовуються цільовим способом. І головне, щоб держава і громадяни мали серйозний контроль за використанням цих коштів», - наголосив Міністр.

Павло Розенко підкреслив, що наступний крок – проведення технологічного процесу об’єднання фондів. «У нас є підтримка Кабінету Міністрів, Верховної Ради. Якщо цей процес буде затягуватися, то очевидно, що ми будемо звертатися до відповідних інституцій влади, щоб нам була надана необхідна допомога», - зазначив він.

Під час наради фахівці обговорили питання щодо термінів ліквідаційного процесу фондів, діяльності робочої групи з їх об’єднання  та інші.

 

версія для друку