українська російська англійська
Наталія Яресько: Якщо ми зупинимо спад в цьому році, то в 2016-му вже можна очікувати початок зростання
19.01.2015 | 12:35
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ФІНАНСІВ

Міністр фінансів Наталія Яресько під час інтерв’ю «ТСН-Тиждень» зазначила, що дефіцит бюджету у 2015 році запланований на рівні 65 млрд. грн., і ця сума є меншою, ніж в минулому році.

За словами Міністра, Україна виконує всі свої зобов’язання,  незважаючи на складну ситуацію, що склалася нашій країні, - незаконну анексію Криму, війну, у зв’язку з якою Україна втратила 20% економіки.

Наталія Яресько зазначила, що Україна і далі продовжує надавати світло, газ та тепло на окуповані території, не отримуючи за це плати, і втрачаючи близько 1 млрд. дол. за сезон.

Наталія Яресько запевнила, що буде зроблено все, щоб ситуація в Україні стабілізувалася, і іноземні партнери були впевнені у ефективності реформ: «Країна зараз чекає на те, щоб домовлятися зі своїми партнерами, довести їм, що наші реформи, які почалися 2014 році і продовжуються в цьому, реальні, що вони зможуть стабілізувати країну, щоб ми могли сказати і нашим громадянам, і нашим партнерам, що ситуація міняється. Ми зробимо все, щоб її поміняти. І з фінансовою підтримкою наших партнерів, я впевнена, ми впораємося із зовнішніми боргами».

На даний момент тривають перемовини із МВФ, який продовжив свою роботу у Києві до 29 січня. За словами Міністра фінансів, ці переговори є складними: «Вони складні, тому що світ, очевидно, хотів би бачити, що ми зменшили наші витрати, особливо соціальні, більше, ніж все те, що вже зроблено. Вони хотіли б бачити, наприклад, підняття комунальних тарифів . Ми також цього хочемо, оскільки  це економічно правильний підхід». Наталія Яресько також наголосила, що замість фінансової підтримки НАК «Нафтогаз України» Уряд планує перехід до адресної соціальної підтримки тих верств населення, які цього дійсно потребують, через зростання тарифів на житлово-комунальні послуги.

Крім того, Наталія Яресько зауважила, що МВФ також хотів би бачити антикорупційний пакет законів у дії, а не лише на папері. До того ж, цього хочуть і українці.

Наприкінці інтерв’ю, Міністр фінансів сказала, що за умови успішної роботи цього року, наступний рік має принести успіхи: «Я думаю, якщо ми стабілізуємо, зупинимо спад в цьому році, якщо ми будемо в цьому успішні, то в 2016-му вже можна очікувати початок зростання. Це те, до чого я прагну».

 

версія для друку