українська російська англійська
Арсеній Яценюк про Раду Глав МЗС Євросоюзу: "Європа утримує і буде утримувати єдність щодо засудження російської військової агресії і щодо санкцій"
19.01.2015 | 18:33
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

«Ніхто не буде знімати санкції з Росії, доки РФ не відведе свої війська, не перестане відправляти танки і артилерію, не зупинить своїх терористів, не відновить контроль над українсько-російським кордоном і не виконає в цілому Мінську угоду», - наголосив Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк на прес-конференції в понеділок, 19 січня.

Спільна прес-конференція Глави Уряду України та Голови Ради Міністрів Польщі Еви Копач відбулася після завершення українсько-польських міжурядових консультацій.

Арсеній Яценюк повідомив, що провів розмову з представником України при ЄС щодо Ради Міністрів закордонних справ Європейського союзу, яка щойно завершилася, і за її підсумками відбулася прес-конференція Міністра закордонних справ Польщі.

Головне питання Ради Глав МЗС Європейського союзу, наголосив Арсеній Яценюк, - це глобальна світова безпека і російська агресія проти України: «Ми вітаємо те, що наші партнери, країни-члени Європейського Союзу, сьогодні мали дуже відверту і тривалу розмову з приводу Росії і російської військової агресії на теренах України».

Він наголосив, що основний висновок після сьогоднішньої Ради міністрів закордонних справ Європейського Союзу – «це те, що Європа утримувала, утримує і буде утримувати єдність щодо засудження російської військової агресії і санкцій по відношенню до Росії».

«Ніхто не буде знімати санкції з Росії до того моменту, доки Росія не відведе свої війська, не перестане відправляти танки і артилерію, не зупинить своїх терористів, не відновить контроль над українсько-російським кордоном і не виконає в цілому Мінську угоду, на якій стоїть підпис Російської Федерації», - підкреслив Глава Уряду України.

«Україна воює за свою незалежність. Україна бореться за мир в своїй країні. Але так само і Україна бореться за мир і безпеку в Європі в цілому», - наголосив він.

Арсеній Яценюк відзначив «неймовірно високий рівень двосторонньої співпраці» України та Республіки Польща і підтримки України з боку Польщі: «Дуже багато в Європейському Союзі залежить від потужної, сильної і правильної позиції наших польських друзів».

 

 

версія для друку