українська російська англійська
Відкритість і публічність проведення конкурсу підручників, громадський контроль, добросовісність експертів мають бути ключовими, - Павло Полянський
20.01.2015 | 16:40
Прес-служба Міністерства освіти і науки

20 січня 2015 року в Міністерстві освіти і науки України шляхом «сліпого» жеребкування було додатково відібрано 50 експертів для оцінювання конкурсних підручників для 4-х та 7-х класів. Задля відкритості та прозорості всіх етапів нового конкурсу підручників додатковий відбір експертів проходив у режимі он-лайн-трансляції за участю заступника Міністра освіти і науки Павла Полянського, представників засобів масової інформації, громадськості та всіх охочих.

Павло Полянський поінформував, що під час першого відкритого жеребкування, яке відбулося 22 грудня 2014 року, було обрано 932 експерти, однак 50 з них повідомили про неможливість виконання ними експертних функцій через конфлікт інтересів (наприклад, особа вже є автором одного з підручників, поданих на конкурс, чи має родинні зв’язки з видавцями або авторами підручників) або через інші обставини (стан здоров’я, зміна місця роботи тощо). Відповідно, для заміни цих 50 експертів й проводилось додаткове жеребкування у відкритому форматі. 50 нових експертів обирали з 4692 кандидатур, поданих громадськими організаціями, і спілками вчителів, а також місцевими органами управління освітою та університетами.

Новообрані та інші експерти оцінюватимуть 259 конкурсних підручників. Це стало відомо після того, як 19 січня завершилося подання проектів підручників авторами. З-поміж 259 надісланих електронних версій, 99 підручників створено для 4-го класу та 160 – для 7-го класу. Експертиза здійснюватиметься з 27 січня по 20 лютого. Висновок кожного експерта щодо кожного підручника буде загальнодоступним для громадськості. «Таким чином, - наголосив Павло Полянський – цілковита відкритість і публічність при проведенні конкурсу підручників, громадський контроль, добросовісність експертів мають бути ключовими у створенні нових підручників для дітей».

Список додатково обраних експертів буде оприлюднений на сайті Міністерства освіти і науки.

 

версія для друку