українська російська англійська
Ігор Жданов: Будемо кадрово укріпляти ті області, де провалюється робота із забезпеченням фінансування ДЮСШ
21.01.2015 | 16:04
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА МОЛОДІ ТА СПОРТУ

21 січня 2015 року Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов взяв участь в засіданні «круглого столу» на тему: «Забезпечення належного функціонування закладів фізичної культури і спорту, зокрема, дитячо-юнацьких спортивних шкіл і спортивних споруд за нових законодавчих умов». На круглому столі, який було організовано Комітетом з питань молодіжної політики та спорту Верховної Ради України також були присутні голова профільного Комітету Артур Палатний, перший заступник голови Комітету Микола Величкович, президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич, віце-президент Національного олімпійського комітету України, народний депутат Микола Томенко, народні депутати Денис Силантьєв, Олег Петренко, заступник Міністра молоді та спорту – керівник апарату Євген Баженков, керівники обласних управлінь молоді та спорту, представники громадських організацій та інші.

Виступаючи на засіданні «круглого столу» Ігор Жданов подякував членам комітету за проведення такого заходу та ту підтримку, яку Міністерство відчуває зі сторони профільного комітету парламенту. Він зазначив, що був призначений Міністром молоді та спорту лише на початку грудня 2014 року, однак вже із перших днів роботи визначив ключовим для себе пріоритетом - збереження системи масового та дитячо-юнацького спорту в країні.

«Ситуація щодо функціонування дитячо-юнацьких спортивних шкіл на сьогодні є не проста і потребує негайного вирішення. Я як Міністр, ще в грудні звернувся до Уряду з питанням, що якщо фінансування ДЮСШ з Фонду соціального страхування припиняється, то необхідно найти реальні компенсатори, і чітко визначити кошти, які підуть на спортивні школи»,- повідомив Ігор Жданов.

За словами Міністра процес передачі 534 ДЮСШ із Фонду соціального страхування на місцеві бюджети є досить складним, і головне завдання на цьому етапі - не загубити по дорозі школи, тренерів та вихованців.

«Ми провели виїзну колегію, і я там чітко поставив завдання обласним державним адміністраціям взяти під особистий контроль переведення цих шкіл на фінансування із місцевих бюджетів», - підкреслив Міністр.

Ігор Жданов також поінформував учасників круглого столу про те, що він системно відслідковує розвиток ситуації із фінансуванням ДЮСШ. Зокрема, 20 січня в Кабінеті Міністрів України відбулася ініційована Міністерством селекторна нарада із заступниками голів Обласних державних адміністрацій, керівниками профільних управлінь в регіонах. Під час наради обговорювалися проблемні та робочі питання, які виникають у нинішній перехідний період.

«Ситуація у нас строката, в одних не самих благополучних областях місцеві керівники зробили все, щоб знайти можливості вирішити питання фінансування ДЮСШ. А в інших, більш заможних областях, нажаль, таких ресурсів чомусь не знайшли. Тому, я попередив керівників в регіонах, що якщо забезпечення фінансування ДЮСШ буде провалено, то я, як Міністр та член Уряду - знайду ресурси, щоб кадрово укріпити відповідні області», - зауважив Ігор Жданов.

За словами Міністра, також є неприпустимою ситуація, коли лунають заяви керівництва деяких областей про те, що вони взагалі збираються відмовлятися від фінансування дитячо-юнацьких шкіл із місцевих бюджетів.

«Попереджаю, що якщо це станеться, я вийду на прес-конференцію і персонально, на всю країну назву імена та прізвища тих людей, які позбавляють наших дітей можливості займатися спортом і вести здоровий спосіб життя. І ці керівники понесуть персональну і політичну відповідальність за свої дії», - попередив Ігор Жданов.

 

 

версія для друку