українська російська англійська
Україна зміцнює партнерство з МВФ
22.01.2015 | 09:36
Прес-служба Міністерства фінансів

Міністр фінансів України Наталія Яресько оголосила, що Уряд України надав запит на Механізм розширеного фінансування Extended Fund Facility (EFF) для встановлення тривалішого партнерства з Міжнародним валютним фондом. Це відбулося 21 січня у Давосі (Швейцарія) одразу після зустрічі між Президентом України Петром Порошенком, Директором-розпорядником МВФ Крістін Лагард, Міністром фінансів України Наталією Яресько та Головою Національного банку України Валерією Гонтаревою. Механізм EFF надасть довготермінову підтримку протягом наступних чотирьох років, яка дозволить Україні повернутися до економічного зростання, відновити достатній рівень валютних резервів та забезпечити економічну та фінансову стабільність надалі.

Складовою частиною цього загального плану є консультації Міністерства фінансів з власниками українського суверенного боргу для покращання середньострокової фінансової стабільності. Як тільки буде досягнуто домовленостей з МВФ, українська влада представить кроки подальших консультацій зі своїми кредиторами.

“Ринки очікували  цього кроку і повинні схвально його сприйняти, так як це надасть фінансову підтримку, потрібну Україні для швидкого запуску економічного відновлення, і принесе прийнятні результати для всіх  зацікавлених сторін. Сьогоднішнє рішення ще раз демонструє міжнародним фінансовим партнерам та кредиторам незмінну відданість українського Уряду амбіційній програмі реформ та макро-економічній стабільності,” - прокоментувала Міністр Наталія Яресько.

Поки Україна продовжуватиме свої обговорення з МВФ щодо механізму EFF, лідери України продовжуватимуть працювати з міжнародними фінансовими інституціями та партнерами у всьому світі над отриманням додаткових фінансових ресурсів для підтримки програми реформування країни.

версія для друку