українська російська англійська
На Харківщині викрито групу зловмисників, які виготовляли та збували зброю, - Арсен Аваков
22.01.2015 | 09:45
Прес-служба Міністерства фінансів

На Харківщині викрита група зловмисників із п’яти осіб, які виготовляли та збували зброю. Їх затримали спільними силами підрозділів міліції та Служби безпеки України під час спроби продати одну з вогнепальних «одиниць». У затриманих вилучили близько 40 гранат, кілька тисяч набоїв та зброю. Про це заявив Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Для виготовлення зброї був споруджений міні-цех із усім необхідним обладнанням, де в кустарних умовах зловмисники гранати Ф-1, набої, саморобні вибухові пристрої.

За словами глави МВС, у рамках спецоперації із запобігання тероризму, що її на території Харківської області проводять МВС спільно з СБУ, правоохоронці провели затримання членів злочинної групи. Їх затримання було здійснене з урахуванням напрацювань, отриманих упродовж останнього часу, та загостреної ситуації по терористичним актам. 

«Ми прийняли рішення форсувати і не очікувати розвитку цілого ряду історій. Тому почали операцію, яка завершується ліквідацією терористичних груп, сепаратистських утворень тощо», – зазначив Арсен Аваков.

Упродовж певного часу правоохоронці задокументували кілька епізодів збуту зловмисниками вогнепальної зброї, зокрема – револьвера. Нелегальних зброярів затримали під час однієї зі спроб продати зброю. При обшуках вилучені 38 гранат, близько трьох тисяч набоїв, автомати, гвинтівки тощо.

«Працювала ціла зброярська майстерня. Я не виключаю, що слідство доведе причетність цієї групи до ряду терористичних актів по Харківській області», – зазначив Глава МВС.

Серед затриманих – двоє жителів Харківщини, решта – мешканці обласного центру. Усі громадяни позиціонують себе в якості членів одного з регіональних громадських об’єднань.

Наразі зловмисники затримані та дають покази. Їх дії кваліфіковані за ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії.

версія для друку