українська російська англійська
Японське агентство міжнародного співробітництва готове надати Україні допомогу в сфері енергоефективності
22.01.2015 | 09:56
Прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження

Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) готове надати Україні допомогу в сфері енергоефективності. Це стало предметом обговорення під час зустрічі Голови Держенергоефективності України Сергія Савчука з представниками Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA): Шінічі Яманака – генеральним директором Департаменту Близького Сходу та країн Європи; Татсуя Івасакі – заступником директора, Європейського відділу, департаменту Близького Сходу та країн Європи і Горностаєвою Людмилою – технічним координатором в Україні.

«Співробітництво України з Японією є дуже важливе. Адже питання скорочення споживання газу та його заміщення іншими видами палива потребує нагального вирішення», - наголосив Сергій Савчук та додав, що проблема нестачі енергоресурсів наразі стосується не лише природного газу, а й ринку електроенергії. «Сьогодні в умовах економічної кризи Україна змушена  імпортувати не лише газ, а й електрику. Тому будь-яка допомога країн-партнерів у сфері енергетики – це вагомий внесок для майбутніх поколінь», - зауважив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

У ході зустрічі досягнуто домовленості, що Японське агентство (JICA) надаватиме Україні у сфері енергоефективності та енергозбереження технічну та можливу фінансову допомогу. Варто зазначити, що українсько-японське  технічне та грантове співробітництво здійснюється в рамках Угоди між Урядом України та Урядом Японії. Уповноваженою установою Уряду Японії щодо надання допомоги Україні є Японське агентство міжнародного співробітництва (JICAJapan International Cooperation Agency).

Довідково

Україна, починаючи з 1997 року, отримує технічну та грантову допомогу від Уряду Японії в рамках програми «Офіційна Допомога Розвитку». З часу встановлення дипломатичних відносин обсяг безоплатної допомоги, наданої Японією, становить понад 154 млн. дол. США. Японія надає Україні двосторонню допомогу, яка складається із пільгових кредитів (позики ОДР) та безоплатної допомоги (грантова допомога та технічне співробітництво).

версія для друку