українська російська англійська
У День Соборності України рятувальники доставляють на Схід 330 тонн гуманітарної допомоги зі всіх областей
22.01.2015 | 10:38
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

Сьогодні, 22 січня, у День Соборності України, за дорученням Президента України та рішенням РНБО, рятувальники ДСНС відправили 24 вантажівки з гуманітарною допомогою, сформованою Урядом, з м. Харків та м. Павлоград Дніпропетровської області у Донецьку та Луганську області.

Гуманітарна допомога, а це 330 тонн, буде передана Донецькій та Луганській обладміністраціям, які зараз ведуть переговори щодо адресної доставки гуманітарної допомоги на підконтрольні бойовикам території.

Продукти харчування для жителів Донбасу були зібрані спільними зусиллями рятувальників ДСНС України, жителів регіонів України, благодійних та волонтерських організацій, сільськогосподарських та фермерських підприємств. Координацію всіх необхідних заходів, пов’язаних з доставкою вантажу, здійснюють Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житло-комунального господарства Геннадій Зубко та Голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський.

До складу гуманітарного вантажу входять близько 1000 продуктових наборів та продукти харчування, а саме: крупи, макаронні вироби, борошно, цукор, олія, овочі, фрукти, рибні та м’ясні консерви, сир, чай, кава, солодощі, питна вода; засоби особистої гігієни.

Загалом було сформовано 3 колони вантажівок, що попрямують на Схід України. Перша колона – з міста Павлоград Дніпропетровської області у кількості 7 машин попрямує до Маріуполя Донецької області. Старшим колони визначено начальника головного управління ДСНС Миколаївської області Максима Грицаєнка.

Дві колони вантажівок, а це 17 машин, вирушають з Харкова.

Зокрема,  10 машин прямують у місто Сєверодонецьк Луганської області. Старший колони – Перший заступник начальника головного управління ДСНС у Харківській області Олександр Волобуєв.  Ще одна колона  – 7 машин прямує з Харкова до Краматорська на чолі зі старшим колони начальником головного управління Полтавської області Романом Кириленком. 

Зазначимо, що одна із вантажівок, що була зібрана полтавськими рятувальниками, прямує з Харкова у місто Краматорськ для зведеного загону рятувальників, які продовжують виконувати на Сході завдання за призначенням. Координувати рух колони вантажівок з Харкова буде особисто Голова ДСНС України Сергій Бочковський.

Нагадаємо, що наприкінці грудня 2014 року рятувальники доставили 26 вантажівок з гуманітарною допомогою (а це 326 тонн) з м. Харків та м. Павлоград Дніпропетровської області у Донецьку та Луганську області. Зокрема, 69 тонн гуманітарної допомоги було доправлено до соціальних закладів (дитячих та пологових будинків, протитуберкульозних диспансерів), що знаходяться на території, що не контрольовані владою. Завантаження та відправлення гуманітарної допомоги фіксувалось представниками німецького фонду ««Міжнародна допомога та розвиток» («International Relifand Development»IRD) на фото- та відеоапаратуру.

257 тонн гуманітарної допомоги розподілено, завантажено та доставлено в населені пункти восьми районів Донецької області (Єнакіївський, Шахтарський, Красноармійський, Костянтинівський, Артемівський, Тельманівський, Новосілківський, Добропільський), які розташовані безпосередньо в районі проведення АТО, зокрема в  м. Вуглегірськ, с. Жданівка, с. Булавинське, с. Ольховатка, с. Комишатка;  с. Новогродівське, с. Орловське, с. Чермалик, с. Андріївка, с. Староігнатівка, с. Гранітне, с. Мирне, окремі райони міст Дебальцеве, Костянтинівка, Артемівськ.

 

версія для друку