українська російська англійська
У 2014 році під час перевірок ДАБІ виявила понад 8 тис. порушень містобудівного законодавства
22.01.2015 | 11:50
Прес-служба Державної архітектурно-будівельної інспекції

В 2014 році Державна архітектурно-будівельна інспекція здійснила 31329 планових та позапланових перевірок дотримання замовниками будівництва норм містобудівного законодавства. У результаті перевірок на 8118 об’єктах виявлено порушення (у 26% загальної кількості перевірених споруд).

Переважно перевірки відбувалися за зверненнями юридичних і фізичних осіб, для перевірки виконання вимог приписів, з метою перевірки достовірності даних повідомлень про початок виконання будівельних робіт та декларацій про готовність об’єктів до експлуатації.

Найбільше порушень виявлено у Закарпатській, Рівненській, Запорізькій і в Київській областях.

За результатами планових і позапланових перевірок накладено штрафів на суму 137,1 млн. грн. У минулому році найбільше штрафів стягнуто з порушників у Закарпатській, Запорізькій, Харківській та Івано-Франківській областях.

Нагадаємо, що в 2013 році Держархбудінспекцією здійснено 54,1 тис. перевірок, виявлено 18,7 тис. порушень, накладено штрафних санкцій 336 млн. грн. Зменшення аналогічних показників в минулому році пов’язане з дією мораторію на перевірки юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а також з анексією Криму та проведенням антитерористичної операції на території Луганської і Донецької областей.

версія для друку