українська російська англійська
Рятувальники спільно з Донецькою та Луганською ОДА і небайдужими громадянами доставлять гуманітарну допомогу саме тим людям, які її дійсно потребують, - Сергій Бочковський
22.01.2015 | 13:41
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

Уряд України продовжує опікуватися мирними жителями східних регіонів та доставляти гуманітарну допомогу у Донецьку та Луганську області. Сьогодні, 22 січня, у особливий для України день – День Соборності – за дорученням Президента України та рішенням РНБО, рятувальники ДСНС відправили 24 вантажівки з гуманітарною допомогою, сформованою Урядом, з м. Харків та м. Павлоград Дніпропетровської області у Донецьку та Луганську області.

 Відправку допомоги з Харкова особисто контролювали Віце-прем'єр-міністр України ‒ Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, заступник Глави Адміністрації Президента України Ростислав Павленко та Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський.

За словами Віце-прем’єр-міністра України Геннадія Зубка, допомога буде передана Донецькій та Луганській обладміністраціям, які зараз ведуть переговори щодо адресної доставки гуманітарної допомоги на підконтрольні бойовикам території. Він зазначив, що минулого разу, коли наприкінці грудня рятувальники вже доставляли на Схід України гуманітарну допомогу – 326 тонн продуктів харчування – саме лише завдяки спільним зусиллям Голови ДСНС України Сергія Бочковського, голів Донецької та Луганської обладміністрацій, вдалося доставити допомогу на території, що не контролюються українською владою.

“22 січня для нашої країни є надзвичайно знаковим та важливим днем – Днем Соборності. Це дуже символічно що саме у цей день,  і саме з першої столиці Україні – Харкова, ми відправили нашим співвітчизникам на Схід чергову гуманітарну допомогу. І саме завдяки рятувальникам ДСНС жителі Донецької та Луганської областей дійсно відчувають, що Україна – це єдина, незалежна, соборна держава, а українці – це дружня нація, яка готова підтримати своїх співвітчизників у тяжку хвилину. Я щиро дякую рятувальникам ДСНС, які дійсно є героями, адже наразі саме вони опікуються як жителями зі східних регіонів, які тимчасово проживають у інших областях України, так і тими людьми, які залишилися на Донбасі”, - зазначив Геннадій Зубко.

Заступник Глави Адміністрації Президента України Ростислав Павленко також зауважив, що саме сьогодні, відправляючи гуманітарну допомогу для своїх громадян на Схід, Україна вкотре демонструє свою єдність та братерство і наразі вже чимало волонтерських організацій, небайдужих людей самі висловлюють бажання допомогти українській владі доправити цю гуманітарну допомогу нашим співвітчизникам на підконтрольні терористам території.

“Терористи продовжують безжально нищити інфраструктуру населених пунктів Донбасу, проте українська влада робить все можливе, аби наші співвітчизники на Сході відчували турботу та нашу підтримку. Саме тому, за дорученням Президента України та рішенням РНБО,  рятувальники ДСНС вже не вперше відправили вантажівки з гуманітарною допомогою, сформованою Урядом. Ця допомога є яскравим прикладом небайдужості наших громадян до своїх побратимів. І я переконаний, що  тільки у спільній співпраці  ми зможемо реалізувати мирний план Президента України Петра Порошенка", - сказав Ростислав Павленко.

У свою чергу Голова ДСНС України Сергій Бочковський, який особисто координує рух колон з Харкова у Донецьку та Луганську області, запевнив, що підрозділи ДСНС виконають завдання Президента України та Прем’єр-міністра і вантаж буде доставлено тим, хто його справді потребує. За словами Голови Служби, насправді, доставити допомогу на підконтрольні терористам території дуже непросто. Проте рятувальники вже мають такий досвід. Адже наприкінці грудня минулого року це вдалося зробити і допомога потрапила у соціальні заклади Луганської та Донецької областей.

“Наразі військові зі зброєю в руках захищають на Сході незалежність України. Ми виконуємо не менш шляхетну місію – без зброї в руках ми простягаємо руку допомоги тим людям, які потребують нашої підтримки та допомоги. І я переконаний, що спільно з Донецькою та Луганською обладміністраціями і небайдужими громадянами ми доставимо цю гуманітарну допомогу саме тим людям, які її дійсно потребують”, - зазначив Сергій Бочковський.

Нагадаємо, сьогодні на Схід України вирушили 24 вантажівки гуманітарної допомоги (330 тонн). Перша колона – з міста Павлоград Дніпропетровської області у кількості 7 машин попрямувала до Маріуполя Донецької області. Дві колони вантажівок, а це 17 машин, вирушили з Харкова. Зокрема, 10 машин ‒у місто Сєверодонецьк Луганської області. Ще одна колона – 7 машин на чолі з Головою Служби Сергієм Бочковським вирушила до Краматорська. Зазначимо, що одна із вантажівок з продуктами харчування, була зібрана полтавськими рятувальниками для своїх колег, прямує з Харкова у місто Краматорськ для зведеного загону рятувальників, які продовжують виконувати на сході завдання за призначенням.

 

 

версія для друку