українська російська англійська
Мінсоцполітики: Родини "Небесної сотні" отримали від держави 11 млн. 814 тис. грн. допомоги
22.01.2015 | 14:49
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

На даний момент виплачено 11 млн. 814 тис. грн. державної допомоги 97 уповноваженим членам родин загиблих учасників масових акцій громадського протесту на Майдані у 2014 році у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року. Про це повідомив заступник Міністра соціальної політики Віталій Мущинін під час брифінгу в Будинку Уряду 22 січня 2015 року.

«Діяльність Міністерства соціальної політики та Уряду спрямована на те, щоб забезпечити передбачені законом виплати. І ці виплати ми сьогодні здійснюємо», - наголосив Віталій Мущинін.

Він нагадав, що 28 березня 2014 року була Кабінет Міністрів прийняв постанову №76, яка передбачає соціальний захист членів сімей осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 року.

«До списку осіб, смерть яких пов’язана з участю в цих масових акціях, було внесено 100 осіб. Список формувався за поданням ГО «Майдан SOS», потім був опрацьований Міністерством соціальної політики разом з іншими організаціями, та погоджений із Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ та Міністерством охорони здоров’я. На виплату допомоги, яка передбачалася в обсязі 100% прожиткового мінімуму (121 800 грн.), Уряд своїм розпорядженням  з резервного фонду виділив 12 млн. 58 тис. грн. На сьогодні ми виплатили допомогу 97 уповноваженим членам родин загиблих на загальну суму 11 млн. 814 тис. грн.», - повідомив заступник Міністра.

При цьому він повідомив, що станом на сьогодні не здійснено виплати щодо трьох загиблих.  Зокрема, не отримала державну допомогу родина загиблого на Майдані Хурція Зураба, оскільки ні мати загиблого, проживає в Грузії, ні її уповноважений представник з відповідним проханням до Мінсоцполітики не зверталися.

Ще в одному випадку члени сім`ї загиблого мають право на отримання допомоги, але між собою вони не можуть вирішити пропорційність її отримання. «Оскільки пройшло вже понад півроку, а вони досі не можуть між собою вирішити це питання, то Мінсоцполітики прийняло рішення поділити цю допомогу пропорційно між двома членами сім`ї. Це питання також буде врегульовано у найближчі тижні», - наголосив чиновник.

У третьому випадку члени сім`ї загиблого, які мають право на допомогу, відсутні. За отримання допомоги звернувся колишній чоловік загиблої. Прийнято рішення таку допомогу йому виплатити.

 

 

версія для друку