українська російська англійська
Павло Розенко: В Україні розпочато децентралізацію влади
22.01.2015 | 18:00
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

„Прийняття бюджету розпочало справжню революцію в країні. Бо справжня революція – це передача влади з центру до регіонів, від Уряду – до місцевої влади, яка, дійсно, знає і відчуває потреби людей”, - наголосив Міністр соціальної політики Павло Розенко під час зустрічі з працівниками соціальної сфери Львівщини.

Він поінформував, що Мінсоцполітики вже прийняло рішення про передачу деяких бюджетних програм на місця, зокрема, щодо організації харчування дітей-чорнобильців, забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

Також Павло Розенко підкреслив, що в Коаліційній угоді та Програмі діяльності Уряду прописана пенсійна реформа. Її основне завдання – забезпечити єдині принципи нарахування пенсій. Водночас, за його словами, держава зможе забезпечувати підвищення престижності низки професій через професійні системи і недержавне пенсійне страхування. „Ми вже розробили концепцію реформування пенсійної системи”, - зазначив він.

Міністр окремо звернувся і до працівників соціальної сфери з проханням сприяти інформуванню населення про надання субсидій під час підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

„Чим більше людей прийде оформляти субсидії сьогодні, тим менше їх прийде, коли підвищення тарифів відбудеться. Адже якщо людина звернеться один раз за отриманням субсидії, надалі їй не потрібно буде приходити до органів соціального захисту населення для її продовження”, - сказав Павло Розенко.

Анонсуючи зміну порядку нарахування субсидій, Міністр зауважив, що його буде спрощено. Зокрема, планується враховувати доходи не за 6 місяців, а за 12. Крім того, житлово-комунальні підприємства будуть надавати людям форми заяв та декларацій для заповнення на отримання субсидій.

„Моя головна ідея - щоб людина приходила в управління соціального захисту населення один раз. А надалі всі перерахування субсидій та соціальних допомог мають здійснюватися автоматично”, - наголосив Павло Розенко.

 

версія для друку