українська російська англійська
Уряд збільшив розмір пенсії сім'ям загиблих на Майдані до 8,5 тис. грн.
22.01.2015 | 20:16
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Заступник Міністра соціальної політики України Віталій Мущинін сьогодні, під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України повідомив, що Уряд збільшив розмір пенсії сім'ям загиблих на майдані до 8,5 тис. грн.

Він зазначив, що згідно з пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2014 за №76 Мінсоцполітики затверджено за погодженням з МОЗ, МВС та Міноборони список осіб, члени сімей яких мають право на отримання одноразової грошової допомоги. Так, до списку осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, включено 100 осіб.

Він також повідомив, що станом на сьогодні, 22 січня 2015 року, таку допомогу вже перераховано 97 уповноваженим членам сімей загиблих осіб на загальну суму 11 814,6 тис. гривень.

Під час брифінгу заступник Міністра детально розповів про кожен випадок та причини не здійснених  виплат родинам загиблих. А саме:

мати загиблого Зураба Хурції поінформована про її право одержати допомогу, але оскільки вона проживає у Грузії, звернення щодо виплати допомоги ні  від неї, ні іншої за довіреністю не надходило;

у загиблої Антоніни Григорівни Дворянець, яку включено до списку «Небесної сотні», відсутні члени сім’ї, які мають право на допомогу відповідно до постанови Уряду (дружина (чоловік), їх неповнолітні діти, батьки, а також особи, які на час загибелі (смерті) зазначених осіб перебували на їх утриманні). За одержанням допомоги звернувся колишній чоловік загиблої.

„Ми маємо ще один випадок, коли члени сім’ї мають право на отримання допомоги, але відсутнє узгоджене рішення сім’ї щодо визначення уповноваженого представника сім’ї для виплати допомоги, - це родина Петра Мироновича Гаджі. З метою вирішення цього питання Мінсоцполітики розробило проект наказу щодо внесення змін до Порядку виплати допомоги, якими передбачається здійснювати виплату допомоги кожному члену сім’ї пропорційно кількості таких осіб”, – зазначив Віталій Мущинін.

Заступник Міністра наголосив, що Мінсоцполітики разом з громадською організацією «Родина Героїв Небесної сотні» розгляне питання виплати допомоги у цьому випадку після виділення коштів.

Він пояснив, - це пов’язано насамперед з тим, що Міністерство мало забезпечити першочергову виплату тим членам сімей загиблих, які мають на неї право відповідно до рішення Уряду.

Щодо доплати до пенсії у зв’язку з втратою годувальника непрацездатним членам сімей, то станом на 22 січня 2015 року  право на  таку  доплату до пенсії мають 113 членів сімей 64 загиблих осіб. Всім їм призначено та виплачується доплата до пенсії у зв’язку із втратою годувальника.

За його словами, зараз законодавчо врегульовано питання щодо пенсійної виплати (доплата +пенсія). Вона призначається на всіх непрацездатних членів сім’ї, які мають право на пенсійну виплату  у зв’язку із втратою годувальника. Доплата до пенсії у зв’язку із втратою годувальника встановлюється в залежності  від кількості  непрацездатних членів сімей:

-на одного непрацездатного члена сім’ї - 5000 грн,

-на двох непрацездатних членів сім’ї -6500 грн ,

-на троє і більше непрацездатних членів сім’ї - 8500 грн”.

Було зазначено, що Постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014р. за №324 затверджено Порядок виплати одноразової грошової допомоги  особам, які отримали тяжкі тілесні ушкодження під час участі у масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013року по 21 лютого 2014 року.

Грошова допомога надається у 50-кратному розмірі прожитого мінімуму (60900грн.), встановленого для працездатних осіб на час її виплати.

Заступник Міністра проінформував  дані щодо затвердженого  списку з 77 осіб, які отримали тяжкі тілесні ушкодження, згідно наказу МОЗ та виділені 2862,3 тис. грн. на виплату 47 постраждалим.

Заступник Міністра повідомив, що 17 січня ц.р. Мінсоцполітики звернулось до Кабінету Міністрів України щодо надання доручення Мінекономрозвитку про виділення 1827 тис. гривень для здійснення виплат ще 30 постраждалим особам.

 

версія для друку