українська російська англійська
НКРЕКП оптимізувала непобутовим споживачам тарифні коефіцієнти за спожиту електроенергію в пікові та нічні періоди навантаження ОЕС
23.01.2015 | 09:14
ПРЕС-СЛУЖБА НАЦІОНАЛЬНОЇ КОМІСІЇ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, сьогодні прийняла постанову № 37 «Про внесення зміни до постанови НКРЕ від 20 грудня 2001 року № 1241», якою оптимізувала непобутовим споживачам тарифні коефіцієнти за спожиту електроенергію в пікові та нічні періоди навантаження в об’єднаній енергетичній системі України.

При цьому, тарифний коефіцієнт для двозонних тарифів, диференційованих за періодами часу зменшується із "0,4" до "0,35" у нічний період часу, та з "1,85" до "1,8" у денний період часу, а для тризонних тарифів, диференційованих за періодами часу із "0,35" до "0,25" у нічний період часу, та з "2,0" до "1,8" у піковий період.

Визначений у постанові підхід дасть можливість вирівнювати графік навантажень ОЕС України та забезпечить зниження обсягів споживання електричної енергії у пікові періоди і стимулюватиме споживачів (зокрема, промисловість: металургійну, машинобудівну, будматеріалів, хімічну та ін.) до переходу на споживання електричної енергії в нічний та напівпіковий періоди часу. Постанова № 37 набирає чинності з 01 лютого 2015 року.

Дефіцит електроенергії в ОЕС України в пікові періоди обумовлений браком паливно-енергетичних ресурсів (газ, вугілля, мазут), дисбалансом між виробництвом та споживанням електроенергії, руйнуванням електричних мереж та транспортної інфраструктури в зоні АТО, а також низькою водністю річок України (найнижчий показник за останні 45 років) та зниженням середньодобової температури повітря понад норму.

НКРЕКП і надалі буде здійснювати усі залежні від неї заходи для стабілізації функціонування об’єднаної енергосистеми України.

a

версія для друку