українська російська англійська
2014 року Держфінінспекція попередила зайвих витрат у сфері держзакупівель на 2,2 млрд. грн.
23.01.2015 | 14:30
Прес-служба Державної фінансової інспекції

За результатами аналізу державних закупівель (без виходу на об’єкт контролю шляхом запиту документів) протягом 2014 року територіальні органи Держфінінспекції України попередили зайвих витрат державних коштів у сфері держзакупівель на загальну суму майже 2,2 млрд. грн. Про це повідомив Голова Держфінінспекції України Микола Гордієнко під час розширеного засідання Колегії Держфінінспекції України сьогодні.

За його словами, через виявлені фінансові порушення було скасовано конкурсні торги на загальну суму понад 1,6 млрд. грн. Укладених договорів розірвано на загальну суму майже 546 млн. грн.

Найзначніші результати роботи із попередження зайвих витрат під час держзакупівель мають держфінінспекції у Львівській області (498,1 млн. грн., або 24,6 % втрат державних коштів від загальної суми по Україні), Луганській (404,7 млн. грн., або 19,9 %), Одеській (161,7 млн. грн., або 8 %), Житомирській (158,7 млн. грн., або 7,8 %) областях.

Як повідомлялося, для зменшення втручання в діяльність суб’єктів господарювання Держфінінспекція України застосовує підхід до планування контрольно-ревізійної роботи та відбору об’єктів контролю на підставі оцінки ризиків допущення фінансових порушень, моніторингу ризикових операцій, інформації зі ЗМІ, звернень громадян і телефону довіри Держфінінспекції України.

Довідково

За результатами аналізу державних закупівель і позапланових перевірок державних закупівель 2013 року територіальні органи Держфінінспекції України попередили зайвих витрат на закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти на суму майже 1,9 млрд. грн. Зокрема, за рахунок відміни конкурсних торгів – на суму понад 723 млн. грн. та шляхом розірвання укладених договорів – на суму більш як 1,1 млрд. грн.

 

версія для друку