українська російська англійська
Державна регуляторна служба має бути модератором під час проведення дерегуляції
23.01.2015 | 16:16
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ РЕГУЛЯТОРНОЇ СЛУЖБИ

Голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна презентувала стратегію діяльності Служби перед бізнес-спільнотою в Торгово-промисловій палаті України

Два тижні роботи Ксенії Ляпіної, як Голови новоствореної Державної регуляторної служби, стали показовими для бізнесу у націленості Ксенії Ляпіної активізувати процес дерегуляції підприємницького середовища. Так, Голова Служби визначила чіткі кроки на 2015 рік, зустрілася з представниками профільних комітетів Американської торгівельної палати, провела розширену зустріч з понад 70 представниками бізнес-спільноти з різних регіонів України, обговорила з польськими колегами співпраці у сфері дерегуляції бізнесу, виступила на брифінгу в Кабінеті Міністрів України перед ЗМІ, а сьогодні зустрілася у Торгово-промисловій палаті з понад 200 представниками ділових кіл України.

У першому півріччі Ксенія Ляпіна націлена дерегулювати сфери:

- охорони праці та промислової безпеки;

- санітарного, фітосанітарного та ветеринарного контролю;

- пожежної безпеки;

- переробки вторинної сировини (утилізації відходів тари і упаковки).

«Це попередній перелік проблем, які потребують оперативного дерегулювання. Ми чекаємо від усіх зацікавлених (підприємців, ініціативних груп, об’єднань) також  пропозицій щодо інших галузей, які потребують невідкладного розчищення. Влада сама себе не дерегулює, навіть якщо й ставить перед собою таке завдання», – повідомила Ксенія Ляпіна.

Державна регуляторна служба вже почала формувати профільні робочі групи у зазначених сферах. Саме з цією метою Голова Служби й проводить безпосередні зустрічі з бізнесом.

«Державна регуляторна служба виступає площадкою для ефективного діалогу бізнесу та державних органів при прийнятті обґрунтованих регуляторних рішень. Повинні бути обраховані вигоди і витрати всіх учасників. Ми, в свою чергу, будемо проводити ревізію регуляторних актів, контролюватимемо контролюючі органи на дотримання ними законів про регуляторну політику та державний нагляд (контроль)», – зазначила Ксенія Ляпіна.

На кожній із зустрічей з бізнесом озвучуються як і визначені Державною регуляторною службою, так і інші сфери, які потребують нагального дерегулювання.

Так, на зустрічі в ТПП виступили представники різних галузей та повідомили про проблеми у сферах: податкової політики, у т.ч. у частині ЄСВ, контролю за поводженням з касовими апаратами; митної політики; застосування для обслуговування бізнесу новітніх інтернет-розробок; медичних виробів та ін.

Зокрема, представник Ліги страхових організацій України зазначив про існуючий колапс у сфері страхування, наголосивши, що протягом трьох місяців відсутній контроль на небанківському фінансовому ринку.

Про критичну ситуацію у будівельній галузі зазначив і представник Будівельної палати України.

Голова комітету підприємців ринку фінансових послуг та соціально відповідального бізнесу при ТПП Олег Лиховид закликав бізнес-співтовариство до об’єднання у напрямі дерегуляції господарської діяльності та наголосив, що між державними органами і бізнесом переговори мають вестися на рівних.

Народний депутат України Леонід Козаченко, який також взяв участь у зустрічі, наголосив на необхідності посилення повноважень і функцій Служби задля проведення запланованих завдань з дерегулювання, а також зазначив на необхідності упровадження передання окремих функцій держави бізнес-об’єднанням. Леонід Козаченко запропонував провести масштабний форум бізнес-спільноти, на якому б Уряд отримав від бізнесу конкретний покроковий план дій.

Учасники заходу переконані, що під час дерегулювання повинен забезпечуватися баланс інтересів держави і бізнесу. До скорочення ліцензій слід підходити виважено, щоб не створити додаткові умови для нечесного бізнесу та не допустити появи прихованих адміністративних бар’єрів.

Усі пропозиції бізнесу Ксенія Ляпіна попрохала передати Службі на опрацювання, аби врахувати бачення кожного, зазначивши: «Ваші практичні знання та досвід є дуже цінними для фахівців Служби. Лише спільними зусиллями, разом з вами, ми знімемо усі зайві бар’єри щодо започаткування та ведення чесного бізнесу в Україні».

Державна регуляторна служба висловлює подяку президенту Торгово-промислової палати України Геннадію Чижикову за сприяння у проведенні зустрічі з підприємницьким співтовариством та сподівається на подальшу співпрацю і поглиблення діалогу.

 

 

версія для друку