українська російська англійська
Україна продовжує своєчасно та в повному обсязі обслуговувати свої боргові зобов'язання, - Наталія Яресько
23.01.2015 | 16:16
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

«Україна продовжує своєчасно та в повному обсязі обслуговувати свої боргові зобов'язання і ще має час, щоб отримати необхідну фінансову допомогу й уникнути негативних сценаріїв», -  заявила Міністр фінансів Наталія Яресько 23 січня 2015 року в рамках своєї участі у Всесвітньому Економічному Форумі у Давосі.

«Ми сьогодні поточні платежі здійснюємо щодня. Я впевнена в тому, що міжнародну допомогу буде виділено в необхідних обсягах», - сказала глава Мінфіну.

Вона зазначила також, що Україна торік отримала допомогу в тих обсягах, про які було домовлено у рамках схваленої у квітні програми Міжнародного валютного фонду stand-by та пов'язаного з нею іншого міжнародного фінансування.

«Але ситуація ускладнилася з того часу. Ніхто не прогнозував, що війна буде такою страшною і такою витратною, якою вона є. Тому ми зараз у перегляді всіх цих прогнозів економічної ситуації», - пояснила Наталія Яресько.

Міністр не назвала цифру нової фінансової підтримки, яку буде виділено Україні. «Немає однієї чарівної цифри, тому що багато складових. Але те, що буде достатньо, - я упевнена», - зауважила Міністр фінансів.

«Що важливо на сьогодні: щоб сума була значною, щоб її було обіцяно раніше, а не пізніше, щоб відновити довіру наших внутрішніх та іноземних інвесторів», - додала глава Мінфіну.

Вона констатувала, що на сьогодні є недовіра і народу, і ринків, що погіршує ситуацію з кожним днем. «Нам необхідно повернути довіру достатньою і своєчасною сумою, про що говорив Джордж Сорос», - наголосила Наталія Яресько.

Говорячи про консультації із тримачами українських суверенних боргових зобов'язань, Міністр зазначила, що їх проводитимуть з усіма кредиторами, зокрема й з Росією. «Ми не виділяємо одних чи інших кредиторів», - сказала Міністр.

 

 

версія для друку