українська російська англійська
НКРЕКП затвердила Типові договори на розподіл природного газу та постачання природного газу за регульованим тарифом
23.01.2015 | 19:35
Прес-служба Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 22 січня постановами № 33 і 35 затвердила Типовий договір на розподіл природного газу та Типовий договір на постачання природного газу за регульованим тарифом.

На виконання прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу» з 1 січня 2015 року відбулося остаточне відокремлення функцій з розподілу та постачання природного газу. Тому НКРЕКП прийняла згадані постанови.

Типові договори нададуть можливість юридично відокремити суб’єкти господарювання ринку природного газу, що входять до складу вертикально інтегрованої господарської організації. У результаті мають бути створені окремі юридичні особи - суб’єкти господарювання, що здійснюватимуть діяльність з розподілу природного газу або постачання природного газу за регульованим тарифом.

Цим суб'єктам господарювання необхідно буде привести свої договірні відносини у відповідність до вимог Типових договорів у двомісячний строк з дати набрання їх чинності.

При цьому втрачають чинність постанови НКРЕ від 22.09.2011 № 1580 та від 06.09.2012 № 1164.

Постанови НКРЕКП № 33 і 35 надіслані на державну реєстрацію в Міністерство юстиції та наберуть чинності з дня їх офіційного опублікування в «Офіційному віснику України».

 

версія для друку