українська російська англійська
У словацькому місті Штребске Плесо урочисто відкрилася зимова Універсіада-2015
26.01.2015 | 09:36
Прес-служба Міністерства освіти і науки

24 січня 2015 року в словацькому містечку Штребске-Плесо стартували ХХVІІ Всесвітні зимові студентські ігри.

У мерії міста відбулася зустріч керівників Міжнародної спортивної студентської спілки (ФІСУ), оргкомітету зимової Універсіади-2015, урядовців Словаччини з представниками студентських спортивних делегацій, команди яких прибули на Універсіаду позмагатися за медалі різного ґатунку.

Українську делегацію представляли: заступник Міністра освіти і науки України Андрій Гевко, голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України, член Національного олімпійського комітету, перший віце-президент Студентської спортивної спілки України Михайло Мельник, президент Студентської спортивної спілки України Василь Кремень, віці-президент Студентської спортивної спілки України Олександр Сич.

Під час зустрічі президент ФІСУ Клод-Луї Гальєн щиросердно подякував українській команді за активну участь в міжнародному студентському спортивному русі. Україна учасниця усіх зимових і літніх Універсіад. Крім того, українські студенти на кожній Універсіаді активно втручаються в боротьбу за медалі. Клод-Луї Гальєн висловив Україні підтримку в боротьбі проти агресора на Сході нашої держави і запевнив, що міжнародне співтовариство підтримує цілісність України та постійно надаватиме всіляку підтримку українцям на їхньому нелегкому шляху до демократичної Європи.

О шостій годині вечора за місцевим часом на зимовому стадіоні Штребско Плесо відбулося урочисте відкриття першої частини зимових студентських Ігор-2015. Серед команд спортсменів гордо крокувала стадіоном і делегація України.

«Не тільки студенти-спортсмени, а й офіційні особи об’єдналися в один дружній колектив,   розповів по телефону Михайло Мельник, перший віце-президент Студентської спортивної спілки України. – Появу нашої команди на стадіоні усі присутні зустріли стоячи бурхливими оплесками та вигуками «Слава Україні!». Саме українські прапорці та значки з національною символікою були найпопулярнішими серед юнаків і дівчат з багатьох країн світу. Особливо активними були спортсмени Японії, США, Словаччини, країн Прибалтики. За кілька годин до відкриття Універсіади до штабу нашої делегації надійшло вітання від Міністра освіти і науки України Сергія Квіта, в якому він запевнив, що країна вболіватиме за кожного українського спортсмена».

Зимові студентські Ігри-2015 відкрили президент Словаччини Андрій Кіска та президент ФІСУ Клод-Луї Гальєн. Вони побажали учасникам змагань відвертої і чесної боротьби на спортивних аренах Штребске Плесо та Осрблі.

В урочистому заході взяли понад 400 спортсменів з 31 країни. У словацькій частині зимової Універсіади-2015 буде розіграно 25 комплектів медалей. Першими вийдуть на старт за чемпіонські титули біатлоністи. 25 січня чоловіки змагатимуться в індивідуальній гонці на 20 кілометрів, а жінки – в індивідуальній гонці на 15 кілометрів. Цього ж дня лижники (чоловіки і жінки) змагатимуться в спринті вільним стилем.

 

версія для друку