українська російська англійська
Володимир Демчишин провів зустріч із старшим радником Міністра енергетики США з міжнародних питань Вільямом Браяном
26.01.2015 | 18:46
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

26 січня у Києві відбулася робоча зустріч Міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина із старшим радником Міністра енергетики США з міжнародних питань Вільямом Браяном та членами американсько-канадсько-європейської групи з антикризового планування.

У ході зустрічі сторони обговорили питання щодо доопрацювання Плану заходів з реагування на надзвичайні ситуації у паливно-енергетичному комплексі з урахуванням ситуації, що склалася на Сході України.

«Ми розраховуємо на підтримку американської сторони в актуалізації вже розробленого Плану для його застосування протягом наступних періодів, як системного документа», - зауважив Володимир Демчишин.

Він також висловив зацікавленість у залученні американських експертів до розробки фактичного та прогнозного енергетичного балансу України в рамках підготовки остаточної редакції Енергетичної стратегії України до 2030 р.

Крім того, Міністр підтвердив готовність української сторони до подальшої співпраці для отримання технічної допомоги США, зокрема, у реформуванні газового сектору України.

 

Довідково

Національний план реагування на надзвичайні ситуації у паливно-енергетичному комплексі в осінньо-зимовий період 2014/15 років розроблено на підставі доручення Кабінету Міністрів України від 18.09.2014 № 35346/1/1-14.

План складено «Групою планування виходу України з енергетичної кризи», до якої входили українські, американські та канадські фахівці.

Планом передбачено:

-                      основні загрози виникнення надзвичайних ситуацій у паливно-енергетичному комплексі (далі – ПЕК) та заходи щодо зменшення впливу їх наслідків;

-                      можливі сценарії виникнення основних загроз в електроенергетичному комплексі;

-                      порядок дій КМУ, міністерств, національних регуляторів, державних агентств, державних компаній та місцевих органів влади (далі – суб’єкти Плану), що залучаються до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій і виконання відповідних завдань;

-                      порядок організації управління та взаємодії суб’єктів Плану у разі виникнення надзвичайної ситуації державного рівня в ПЕК та ліквідації її наслідків;

-                      порядок дій керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації державного рівня, або особи, яка виконує його;

-                      порядок залучення сил і засобів суб’єктів Плану до проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт з метою організованого виконання комплексу заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації;

-                      здійснення заходів щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та залучення для цього матеріальних та інших резервів.

Впровадження плану внесено в якості одного з пунктів до порядку денного Асоціації України з Європейським Союзом.

 

 

версія для друку