українська російська англійська
Уряд схвалив документи стосовно ратифікації угоди між урядами України, Литви та Польщі щодо створення спільної військової частини
23.01.2015 | 19:40
Прес-служба Міністерства оборони

Уряд на своєму засіданні 21 січня 2015 року схвалив розпорядження “Про подання на ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України, Урядом Литовської Республіки та Урядом Республіки Польща стосовно створення спільної військової частини” та проект Закону України “Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України, Урядом Литовської Республіки та Урядом Республіки Польща стосовно створення спільної військової частини”.

Відповідно до вимог частини другої статті 9 Закону України “Про міжнародні договори України” Угода між Кабінетом Міністрів України, Урядом Литовської Республіки та Урядом Республіки Польща стосовно створення спільної військової частини, укладена 19 вересня 2014 року в місті Варшава, підлягає ратифікації Верховною Радою України.

З метою виконання цієї внутрішньодержавної процедури, Міноборони розроблено проекти розпорядження Кабінету Міністрів про подання на ратифікацію Угоди та відповідного Закону України про її ратифікацію.

Національні внески до складу “ЛИТПОЛУКРБРИГ” від України – 545 осіб (окрім цього 15 осіб до командування Бригади).

Проект Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету.

За повідомленням литовської та польської сторін процедура ратифікації Угоди у них знаходиться на завершальному етапі.

Ратифікація Угоди прискорить процес набрання її чинності, сприятиме позитивному іміджу нашої держави як надійного сусіда, який виконує взяті на себе зобов’язання.

Довідково

Робота зі створення спільного литовсько-польсько-українського підрозділу розпочалася у 2007 році, коли керівниками військових відомств України, Республіки Польща та Литовської Республіки було підписано Лист намірів щодо створення литовсько-польсько-українського миротворчого батальйону “ЛИТПОЛУКРБАТу”.

У 2009 році за результатами міжурядових переговорів польська сторона виступила з ініціативою щодо посилення формату співробітництва та запропонувала сформувати ЛИТПОЛУКРБРИГ.

Мета створення “ЛИТПОЛУКРБРИГ”:

1. Зміцнення військової співпраці між державами Сторін, з метою опанування передовими оперативними стандартами підготовки військ та досягнення оперативної взаємосумісності.

2. Залучення визначеного комплекту сил та засобів Збройних Сил України до спільних заходів з підготовки штабів, тренувань, навчань для підвищення рівня оперативних спроможностей з метою виконання завдань за призначенням.

3. Поширення та впровадження сучасних підходів (стандартів) із планування, забезпечення та застосування військ (сил) у загальну систему підготовки Збройних Сил України.

4. Забезпечення національного внеску до багатонаціональних військових формувань з метою участі в міжнародних операціях, що проводитимуться на підставі мандату Ради Безпеки ООН.

Бригада (її елементи) братиме участь у міжнародних операціях на підставі мандату Ради безпеки ООН.

Участь бригади (її елементів) в операціях здійснюватиметься виключно на підставі одноголосного рішення відповідних уповноважених органів державної влади України, Литовської Республіки та Республіки Польща.

Бригада залишається відкритою для приєднання інших держав.

Командування бригади на постійній основі розташовуватиметься на території Республіки Польща (м. Люблін). Підрозділи, які виділяються державами Сторін до складу бригади залишатимуться в складі збройних сил своїх держав та розташовуватимуться в місцях своєї постійної дислокації.

 

версія для друку