українська російська англійська
США та Україна підписали Декларацію про наміри співробітництва у сфері надання кредитних гарантій
28.01.2015 | 11:35
Прес-служба Міністерства фінансів

Сполучені Штати Америки та Україна підписали Декларацію про наміри співробітництва у сфері надання кредитних гарантій. Про це заявила Міністр фінансів України Наталія Яресько після зустрічі із Міністром фінансів США Джейкобом Д.Лью, яка відбулась 28 січня 2015 року в Києві.

Цей крок дозволить Україні більш активно впроваджувати вже розпочаті реформи, а також залучати міжнародну фінансову підтримку на більш сприятливих для України умовах.

«Ми дякуємо Уряду США за підтримку України, особливо в такий непростий для нас час. Ми високо цінуємо такий крок наших американських партнерів», - підкреслила Наталія Яресько.

Міністр фінансів США Д.Лью зі свого боку підкреслив, що нинішній Уряд України є найбільш реформаторським за всю історію незалежної України. «Уряду вдалося досягти макроекономічної стабільності. Дуже важливо, щоб Україна підтримувала цей курс», - заявив він.

Д.Лью наголосив, що відповідно до підписаної Декларації США готові надати Україні 1 мільярд доларів кредитних гарантій вже у першій половині 2015 року за умови впровадження реформ. Ще один мільярд доларів може бути наданий, якщо Україна дотримуватиметься курсу реформ і надалі. Міністр підкреслив, що у 2014 році Україні вже було надано 1 мільярд доларів кредитних гарантій та 340 мільйонів доларів допомоги. Міністр фінансів США також заявив, що надані Україні ресурси допоможуть вирішити соціальні питання, зокрема, щодо захисту найбільш вразливих верств населення.

Д.Лью окремо наголосив, що США залишаються твердими у своїй підтримці України в її протистоянні російській агресії, а також що тиск на Росію може бути посилений. Він зазначив, що ключовим є виконання Росією Мінських домовленостей.

 

версія для друку