українська російська англійська
НКРЕКП провела робочу зустріч з представниками асоціацій та бізнесу у сфері альтернативної електроенергетики
28.01.2015 | 14:17
Прес-служба Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

27 січня відбулася робоча зустріч члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Андрія Геруса з представниками асоціацій та бізнесу у сфері альтернативної електроенергетики.

У зустрічі також взяли участь член Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Лев Підлісецький та представник Європейського банку реконструкції та розвитку Ольга Єрьоміна.

Під час зустрічі обговорювалися базові умови та принципи до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії».

Зокрема, було обговорено такі питання:

- наближення рівня «зеленого» тарифу на електроенергію, що вироблена з використанням альтернативних джерел енергії, до економічно обґрунтованого рівня;

- скасування або обмеження місцевої складової;

- підключення об’єктів альтернативної електроенергетики до електричних мереж;

- скасування деяких пільг, які на практиці не сприяють розвитку галузі.

Сторони дійшли висновку, що зазначений законопроект можна взяти за основу та додатково розглянути в Комітеті Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Разом з тим, усіма учасниками дискусії було підтримано, що новий Закон має сприяти інвестиційній привабливості галузі, зокрема для іноземних інвесторів.

Підбиваючи підсумки зустрічі Андрій Герус підкреслив, що Комісія зацікавлена у співпраці та обміні досвідом з представниками асоціацій та бізнесу, і буде вдячна за слушні зауваження та пропозиції.

 

версія для друку