українська російська англійська
НКЦПФР оновила Положення про здійснення фінансового моніторингу професійними учасниками ринку цінних паперів
28.01.2015 | 14:46
ПРЕС-СЛУЖБА НАЦІОНАЛЬНОЇ КОМІСІЇ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку на своєму плановому засіданні, що відбулось 27 січня 2015 року, схвалила проект рішення «Про затвердження Положення про здійснення фінансового моніторингу професійними учасниками ринку цінних паперів».

«Перш за все, зазначу, що даний документ розроблено з метою приведення нормативно-правових актів Комісії у відповідність з нормами Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового зниження». Так, чинним Законом визначено ряд нових понять, що передбачені проектом Комісії, зокрема, встановлено чіткі вимоги щодо призначення працівника, відповідального за проведення фінансового моніторингу, правил проведення фінансового моніторингу та програм його здійснення, а також впроваджено здійснення ідентифікації, верифікації, вивчення клієнтів тощо», – повідомив Олег Мисюра, директор Департаменту контрольно-правової роботи НКЦПФР.

Нагадуємо, що фінансовий моніторинг – це сукупність заходів, які здійснюються суб‘єктами фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, що включають проведення державного та первинного фінансових моніторингів.

Найближчим часом проект рішення буде оприлюднено на офіційному сайті НКЦПФР, де всі бажаючі зможуть ознайомитися з його актуалізованим текстом.

 

версія для друку