українська російська англійська
Володимир Демчишин зустрівся із головами дипломатичних представництв п`яти європейських держав з питань транзиту російського газу та нафти
29.01.2015 | 18:00
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

29 січня в Києві відбулася зустріч Міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина з головами дипломатичних представництв Польщі, Словаччини, Чехії, Угорщини, ФРН та Європейського Союзу.

Учасники зустрічі обговорили ситуацію з транзиту природного газу до Європи територією України, а також визначилися щодо заходів, які сприятимуть його прозорості та посилять гарантії європейських партнерів.

Як зазначив Володимир Демчишин, українська сторона у повному обсязі виконує взяті на себе зобов’язання перед міжнародними партнерами із безперебійного транзиту російського газу територією України до країн Європи. Міністр також повідомив, що Україна підтримує ініціативи ЄС щодо поновлення моніторингу транзиту природного газу і готова прийняти групу міжнародних експертів, яка вже в цю п`ятницю, 30 січня прибуде до Києва. 

Крім того, Володимир Демчишин озвучив учасникам зустрічі пропозицію щодо перенесення точок передачі природного газу із західних кордонів Україна-Європа на кордон України з Росією. Таким чином можна буде уникнути будь-яких маніпуляцій з боку Росії, а європейські газові компанії отримають можливість укладати угоди про транзит безпосередньо з українською стороною. «Європа зможе сама обирати транзитну територію, буде конкуренція маршрутів», - зазначив Володимир Демчишин. Міністр сподівається заручитися підтримкою Брюсселя у цьому питанні.

Міністр підкреслив, що українською стороною також в повному обсязі забезпечується надійний та безперебійний транзит нафти системою нафтопроводів «Дружба» в напрямку Угорщини, Словаччини та Чехії та наголосив на важливості використання потужностей нафтопроводу «Одеса-Броди» та системи «Дружба» для постачань на європейський ринок різних сортів нафти. «Використання цих потужностей може зіграти важливу роль у вирішенні завдання диверсифікації постачань нафти європейським споживачам та сприяти підвищенню рівня енергетичної безпеки України та країн ЄС», - додав Міністр.

Щодо переговорів з Росією відносно «літнього пакету» по газу Міністр зазначив, що загальносвітові тенденції на енергетичних ринках, сезонність та підтримка з боку Євросоюзу однозначно сприятимуть посиленню переговорних позицій України у питанні визначення нової ціни на російський газ.

 

 

версія для друку