українська російська англійська
30 січня відбулася телефонна розмова Міністра закордонних справ України з Головою Парламентської асамблеї Ради Європи
31.01.2015 | 14:14
Прес-служба Міністерства закордонних справ

30 січня відбулась телефонна розмова Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з Головою Парламентської асамблеї Ради Європи Анн Брассер.

Голова зовнішньополітичного відомства України подякував Голові Парламентської асамблеї Ради Європи за підтримку територіальної цілісності та суверенітету України та увагу до долі людей, що страждають внаслідок дій незаконних збройних формувань на сході України, висловлену у її виступі в рамках січневої сесії Асамблеї 26 cічня ц.р.

В контексті ухвалення Парламентською асамблеєю Ради Європи 28 січня 2015 року Резолюції 2034 «Оскарження незатверджених повноважень делегації Російської Федерації у Парламентській асамблеї Ради Європи по суті», у результаті чого російська делегація була знову позбавлена права голосу в Асамблеї та інших прав в рамках цього органу, було підкреслено, що Україна виступає за політичний діалог, але ніколи не буде толерантною до порушень основних принципів Ради Європи.

Подякувавши Голові Парламентської асамблеї за заклик до звільнення Надії Савченко, Міністр закордонних справ України висловив сподівання на подальшу увагу Асамблеї до цього питання з метою якнайшвидшого його вирішення.

П.Клімкін привернув окрему увагу до незаконного затримання російською окупаційною владою заступника Голови Меджлісу кримських татар Ахтема Чийгоза 29 січня ц.р. в Автономній Республіці Крим. Було підкреслено, що Україна розглядає цей акт як ще один випадок жахливих переслідувань і репресій кримськотатарської національної меншини з боку російської окупаційної влади та порушення норм міжнародного права і принципів Ради Європи.

Міністр закордонних справ України закликав Голову Парламентської асамблеї РЄ дати належну оцінку згаданим незаконним діям.

 

версія для друку