українська російська англійська
Ганна Онищенко: Місцева влада повинна знаходити баланс між потребою бюджетів у коштах і реальним врахуванням інтересів і можливостей людей
31.01.2015 | 19:46
Прес-служба Міністра Кабінету Міністрів

 

"Саме від місцевої влади залежить, як кожен регіон реалізуватиме передані у користування кошти. Адже поряд з повноваженнями адмініструвати і отримувати значну кількість податків – у вас є велика відповідальність. А саме відтепер місцева влада повинна вирішувати, як ефективно  і результативно використовувати отриманий ресурс", - наголосила сьогодні, 31 січня, Міністр Кабінету Міністрів Ганна Онищенко під час робочої поїздки до Чернігівської області.

У ході робочої поїздки Ганна Онищенко взяла участь у спільній нараді в.о. голови Чернігівської облдержадміністрації, голів райдержадміністрацій, депутатів Чернігівської обласної та районної рад, під час якої обговорювалася реформа децентралізації. Під час наради голови райдержадміністрацій, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації поінформували про особливості впровадження реформи децентралізації на місцях, реалізацію наданих повноважень у податковій, медичній, освітній сферах, а також були озвучені проблемні питання і можливі шляхи їх вирішення, зокрема, і на державному рівні.

 Міністр зазначила, що, на жаль, органи місцевої влади дещо "по-своєму" тлумачать поняття децентралізації, розуміючи його як передачу певних прав до органів місцевої влади. "Треба пам'ятати, що децентралізація – це передача саме повноважень від державних органів влади до органів місцевого самоврядування, що включає в себе не лише права, а й обов'язки".

Крім того,  Ганна Онищенко повідомила: "Перші кроки зроблено – гроші перерозподілено. Уряд передав місцевим бюджетам: 10% податку на прибуток підприємств, 100% державного мита, 100% плати за надання адміністративних послуг, 80% екологічного податку. З нових платежів – акцизний податок, 25% плати за надра, податок на податок комунальних підприємств, єдиний податок, податок на майно".

Особливу увагу Міністр звернула на важливості інформування громадян про процедури справляння кожного податку, щоб уникнути непорозумінь. 

"Багато дискусій викликав податок на нерухомість. Але важливо розуміти, що Уряд дав можливість місцевій владі визначати необхідність, розмір та правило ведення податку на нерухомість. Податок вводиться на квартири понад 60 м кВ та будинки понад 120 кВ м – тобто оподатковуватиметься лише площа, яка перевищує цю межу", - проінформувала Міністр.

Ганна Онищенко також зазначила, що "сьогодні треба розуміти, що наразі країна має "військовий бюджет". Тому органам державної та місцевої влади потрібно працювати злагоджено, розуміючи складне становище країни".

Під час поїздки Ганна Онищенко також відвідала ТОВ "Чернігівський хлібокомбінат".

 

 

версія для друку