українська російська англійська
Державна комісія з надзвичайних ситуацій наразі працює як єдиний злагоджений механізм задля гарантування безпеки громадян, - Сергій Бочковський
02.02.2015 | 19:56
Прес-служба Державної служби України з надзвичайних ситуацій

Державна служба України з надзвичайних ситуацій у взаємодії з місцевими органами влади від початку введення на території Донецької та Луганської областей режиму надзвичайної ситуації та режиму підвищеної готовності на всій території країни продовжує виконувати ті завдання, що були покладені на неї Урядом України для гарантування безпеки громадян. Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій працює як єдиний та злагоджений механізм. В цілодобовому чергуванні по всій території країни перебуває близько 7,5 тис. рятувальників та 2 тис. од. спецтехніки. У разі виникнення надзвичайної ситуації кількість особового складу та техніки може бути збільшена вдвічі. Про це повідомив Голова ДСНС України Сергій Бочковський сьогодні, 2 лютого, під час виїзного засідання Державної комісії з надзвичайних ситуацій в Запоріжжі, що відбувалося під головуванням Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка.

Крім того, Голова Служби відзвітував Главі Уряду про те, що наразі відпрацьовано схему організації управління під час виникнення надзвичайних ситуацій державного рівня. Сформовано 8 районів оперативного реагування та міжвідомче угрупування сил. Таким чином узгоджено дії всіх органів влади на випадок виникнення надзвичайної ситуації. На всій території України розгорнуто пункти обігріву, куди люди можуть звернутися та отримати всю необхідну допомогу. Також створено 350 мобільних груп, які готові оперативно реагувати на можливі надзвичайні ситуації.

“Ми продовжуємо активну роботу з інформування населення щодо питань цивільного захисту, а також посилюємо роз’яснювальну роботу щодо небезпеки, що можуть приховувати у собі підозрілі предмети. Ми вже переконалися у цинізмі та підступності терористів, які маскують вибухівку під дитячі іграшки, речі побуту. Тому надзвичайно важливо розповісти людям про цю небезпеку”, - зазначив Сергій Бочковський.

Голова ДСНС повідомив також, що починаючи з 28 січня з міст Авдіївка, Дебальцеве та Світлодарськ вже вивезено 2 тис. 240 осіб. В зазначених містах тривають відновлювальні роботи. До проведення аварійно-рятувальних робіт та заходів з доставки обладнання та майна в зазначені міста залучено 109 чол. особового складу та 21 од. техніки, у тому числі від ДСНС 76 чол. особового складу та 12 од. техніки.

“Ми робимо все можливе, аби гарантувати як безпеку переміщення людей зі східних регіонів, так і якнайшвидше відновлення життєдіяльності”, - сказав Сергій Бочковський.

Голова Служби запевнив Прем’єр-міністра України, що Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та регіональні комісії й надалі посилюватимуть роботу у сфері навчання населення цивільному захисту, зокрема проводитимуться практичні навчання у школах, на підприємствах, у організаціях та установах. Також проводитимуться активні відновлювальні роботи на території східних регіонів України.

 

версія для друку