українська російська англійська
ПРООН доставляє гуманітарну допомогу насамперед у ті райони, де люди її ще не отримували, - Мінсоцполітики
03.02.2015 | 13:13
Прес-служба Міністерства соціальної політики

60 тисяч продуктових наборів вже отримали найбільш нужденні переселенці з Донбасу з початку реалізації у грудні минулого року спільного проекту Програми розвитку ООН в Україні та Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів „Гуманітарна допомога внутрішньо переміщеним особам в Україні”. Крім того, 10 тисяч наборів було доставлено діям-сиротам, людям похилого віку та з інвалідністю на територію Донецької та Луганської областей, непідконтрольну українській владі.

Про це поінформували заступника Міністра соціальної політики – керівника апарату Віктора Іванкевича представники ПРООН Катерина Рибальченко та Руслан Федоров під час зустрічі, що відбулася у Мінсоцполітики. У заході також взяли участь Колін і Карен Маклауди (Церква Ісуса Христа Святих Останніх Днів) та фахівці Міністерства.

„Нині працюємо над забезпеченням переселенців одягом та ковдрами. Готуються набори теплого одягу для дорослих (10000 шт.), набори теплого одягу для дітей (10000 шт.) і набори постільної білизни та ковдри (15000 шт.). Завдяки Міністерству та структурним підрозділам з питань соціального захисту населення на місцях робота ведеться чітко, злагоджено, маємо всю необхідну інформацію – хто і чого потребує. Координуючи зусилля з іншими міжнародними організаціями та благодійними фондами, ми стараємося доставити гуманітарну допомогу в ті райони, де люди ще її не отримували, - підкреслила Катерина Рибальченко.

На підтвердження слів своєї колеги Руслан Федоров представив карту, у якій зазначено назви місцевостей та обсяги розповсюдженої там допомоги.

Зі свого боку, Колін Маклауд зауважив, що місія його та дружини в Україні за два місяці завершується. Однак Церква Ісуса Христа Святих Останніх Днів спільно з ПРООН має намір й надалі підтримувати Україну, а тому можливе започаткування нового подібного проекту.

„Ми вдячні вам і всій міжнародній спільноті за вашу безкорисливу роботу, за добру волю. На жаль, конфлікт в Україні не вщухає, і стан населення не покращується. Евакуація людей із зони бойових дій продовжується. Вкрай актуальними стають питання щодо того, як допомогти переселенцям обжитися на новому місці, а влітку – про оздоровлення дітей, допомоги потребують інтернатні заклади, центри реабілітації інвалідів, дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї та інші вразливі категорії. Будь-яка співпраця у цих напрямах є для нас дуже важливою. А зі свого боку, Міністерство та органи соцзахисту населення на місцях гарантують належний організаційний супровід”, - наголосив Віктор Іванкевич.

 

версія для друку