українська російська англійська
НКРЕКП: Сьогодні набув чинності порядок відшкодування збитків внаслідок порушення Правил надання населенню послуг з газопостачання
03.02.2015 | 16:14
Прес-служба Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

Порядок відшкодування збитків, завданих газопостачальному або газорозподільному підприємству внаслідок порушення споживачем природного газу Правил надання населенню послуг з газопостачання, а також споживачеві природного газу внаслідок порушення газопостачальним або газорозподільним підприємством Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджений постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), від 28.10.2014 № 184, сьогодні офіційно оприлюднений в «Офіційному віснику України» за № 7, ст. 173.

Згаданий Порядок набрав чинності з дня його офіційного опублікування.

Порядок встановлює механізм відшкодування збитків, завданих газопостачальному або газорозподільному підприємству внаслідок порушення споживачем природного газу Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.1999 № 2246, а також споживачеві природного газу внаслідок порушення газопостачальним або газорозподільним підприємством Правил.

Дія цього Порядку поширюється на газопостачальні, газорозподільні підприємства та побутових споживачів газу (населення).

Цей Порядок застосовується газопостачальним/газорозподільним підприємством у разі виявлення у споживача одного чи декількох порушень Правил з відповідного переліку порушень та за умови оформлення акта-претензії.

У разі порушення газопостачальним/газорозподільним підприємством вимог Правил та Договору про надання населенню послуг з газопостачання споживач подає газопостачальному/газорозподільному підприємству претензію, складену в довільній формі. У разі неприбуття представників газопостачального/газорозподільного підприємства протягом двох робочих днів у містах або п’яти календарних днів у сільській місцевості або в разі відмови від складення відповідного акта претензія вважається обґрунтованою, якщо її підписали не менше ніж три особи або споживач і представник житлово-експлуатаційної організації/ органу місцевого самоврядування/ балансоутримувач/ управитель будинку/ виборна особа будинкового, вуличного, квартального чи іншого органу самоорганізації населення.

Постанова № 184 зареєстрована у Міністерстві юстиції України 12.01.2015 за № 8/26453.

При цьому постановою НКРЕКП від 28.10.2014 № 185 визнаються такими, що втратили чинність, Порядок відшкодування збитків, завданих газопостачальному або газорозподільному підприємству внаслідок порушення споживачем природного газу Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджений постановою НКРЕ від 29.05.2003 № 475 (із змінами), та Порядок відшкодування збитків, завданих споживачеві природного газу внаслідок порушення газопостачальним або газорозподільним підприємством Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджений постановою НКРЕ від 29.05.2003 № 476 (із змінами).

Також варто зазначити, що постанови № 184 та 185 оприлюднені на офіційному веб-сайті НКРЕКП www.nerc.gov.ua і розміщені в Системі інформаційно-правового забезпечення «Лігаакон» та Юридичній інформаційно-пошуковій системі «Законодавство», а також будуть оприлюднені в офіційному друкованому ЗМІ Комісії – «Інформаційному бюлетені НКРЕ».

 

версія для друку